3. Битката за Тракия приключи без победител, Берое пропусна да свали Левски от второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое и Ботев (Пд) завършиха наравно 1:1 в оспорван мач

Берое пропусна да измести Левски от второто място след равенство 1:1 с Ботев (Пд) у дома в мач от 24-кръг на родната „А” група. Домакините имат основания да съжаляват повече за пропусната победа днес, тъй като пропуснаха множество положения, а на два пъти топката срещаше и гредата на вратата зад Виктор Голас.

Ботев (Пд) поведе в резултата през първото полувреме след хубава индивидуална акция на Грегъри Нелсън, който навърза с дрибъл двама от защитниците на Берое и прати топката в мрежата за 1:0 в 32-та минута. Последваха силни минути за Берое, но след пропуски на Спас Делев и Исмаил Иса старозагорци не успяха да стигнат до изравнителен гол преди почивката. След удар на Иса в 43-тата минута топката се отби в гредата.

Втората част премина под диктовката на Берое, като логичното се случи в 62-та минута, когато току що влезлият на смяна Георги Андонов изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и не устави шансове за реакция на вратаря на Ботев Голас.

След изравнителното попадение домакините се хвърлиха с всички сили в атака, тъсейки решително второ попадение и на няколко пъти бяха много близо до победата. Иса отправи няколко опасни удара, но Голас се справи на висота и запази вратата си от нов гол. В края Георги Божилов бе изведен на чиста позиция от Исмаил Иса. Последва изстрел на нападателя, но топката срещна гредата.

С равенството Берое събра актив от  36-точки изравнявайки се с Левски, но не успя да измести сините от второто място. Възпитаниците на Николай Костов пък вече имат 26 точки.

9 0 Монтана 21 3 7 11 15:23 -8 16

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч