3. Бижутерски Левски надигра Славия в 120-ото дерби (видео)

Бижутерски Левски надигра Славия в 120-ото дерби (видео)

Левски победи с лекота Славия с 3:0 в столичното дерби от 28-ия кръг на А група. Двубоят се проведе на стадион „Георги Аспарухов” , като през цялото време „сините” доминираха и нито за миг не дадоха възможност на „белите” да направят каквото и да е. Христо Йовов направи много силен мач и се отчете с два гола. Владимир Гаджев също се записа в голмайсторския списък.

Левски победи с лекота Славия с 3:0 в столичното дерби от 28-ия кръг на А група. Двубоят се проведе на стадион „Георги Аспарухов” , като през цялото време „сините” доминираха и нито за миг не дадоха възможност на „белите” да направят каквото и да е.  Христо Йовов направи много силен мач и се отчете с два гола. Владимир Гаджев също се записа в голмайсторския списък.

Славия продължи с плахото си представяне и записа поредното си поражение. В добавка към това тимът от Овча купел не е побеждавал Левски като гост от 2003 г.

Така, след този кръг разликата между Левски и Литекс се запази от 5 точки.  "Оранжевите" също няма проблеми срещу Монтана и се наложиха с 4:1.

Възпитаниците на Ясен Петров започнаха срещата със самочувствие и още с даването на първия съдийски сигнал „сините” се впуснаха в атака. Те играха с увереност, опитваха се по всякакъв начин да стигнат до наказателното поле и създадоха много ядове на „бялата” защита. Гостите от Славия приемаха играта в собствената си половина и разчитаха най-вече на контраатаки по фланговете, но и до тях доста трудно се стигаше.

Първата по-сериозна опасност пред вратата на Емил Петров стана още в петата минута, когато Даниел Младенов отправи силен удар от дистанция, стражът изби, топката обаче попадна в краката на Гара Дембеле, който обаче се засуети и не успя да вкара на опразнената врата. „Сините” продължиха да владеят инициативата, да търсят пролуки в защитата на тима от Овча купел и ударите не секваха. Дарко Тасевски, Влади Гаджев, Дембеле и Йовов бяха сред най-активните на терена и именно те организираха всички опасности. Подаваха си топката по земя, като играчите са на близко разстояние, за да може още повече да объркат съперника си, а извеждащите пасовете от дълбочина буквално го матираха.

Най-чистото положение за Славия стана чак в 24-ата минута. Тогава Жуниор шутира силно от средна дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Пламен Илиев, който нямаше почти никаква работа през първите 45 минути.

Канонадата от удари към Петров така и не спряха. Левски създаде много интересни положения пред „бялата” врата, но в същото време и броят на пропуските стана притеснителен. Все пак домакините първи откриха резултата. Тасевски изведе с много техничен пас, който премина през двама, Йовов, капитанът на „сините” излезе очи в очи срещу Петров, преодоля го хладнокръвно и на празна врата даде заслужена предна за 26-кратните шампиони на България.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Левски продължи да си играе като на тренировка и логичното се случи. В 66-ата минута Минев намери непокрития в наказателното поле Гаджев, който от много близко разстояние не остави шансове на Петров. Гостите колкото и да се опитваха да направят нещо в този мач, така и не успяха. Атаките им биваха прекратявани още в зародиш и смело може да се каже, че Пламен Илиев можеше да се почине на пейката, защото „сините” просто нямаха нужда от вратар.

В 85-ата минута Бижутера вкара второто си попадение. Той с лекота финтира двама бранители и отправи силен удар от границата на наказателното поле. В края на срещата можеше и да оформи хеттрик, след като получи възможността да изпълни пряк свободен удар, но стреля неточно. Категолрична, заслужена победа за Левски, докато Славия би трябвало сериозно да се замисли за полумъртвото си състояние…