3. Борбена България издържа в Грузия!

Борбена България издържа в Грузия!

0:0 пред 50 000 в Тбилиси

Българският национален отбор по футбол остана без победа в тазгодишното издание на турнира Лига на нациите.

„Трикольорите“ поне не загубиха визитата си на Грузия, след като паднаха тежко с 2:5 от съперника в Разград преди седмица, а сега стигнаха до равенство 0:0 пред пълните трибуни в Тбилиси.

Домакините имаха превъзходство в двубоя от група 4 на лига С, но пък нашите не се предадоха и взеха третата си точка в потока, след ремитата с Гибралтар (1:1) и Северна Македония (1:1).

Грузинците започнаха вихрено срещата и още в първата минута поискаха дузпа, но претенциите им останаха неуважени.

Едва 120 секунди по-късно те осъществиха бърза атака отляво, ала прострелното центриране бе пресечено от наш защитник.

В 4-ата минута се стигна до още едно такова, но този път нямаше кой да засече и се стигна до корнер, след който Николай Михайлов улови.

В 8-ата минута пък всички на стадиона подкрепиха с аплодисменти Тодор Неделев, който пострада и бе опериран по спешност след пътна катастрофа в Тбилиси, а за самата среща нашите национали излязоха със специални фланелки с лика на Тошко.

Впоследствие България заигра малко по-добре и изравни играта, макар че домакините продължиха да диктуват събитията на терена.

Головите опасности обаче на практика липсваха до почивката, с изключение на няколко центрирания, като нито един от двата отбора не успя да нанесе точен удар през първите 45 минути игра.

На почивката двамата селекционери не направиха промени и началните минути на второто полувреме бяха спокойни.

В 60-ата обаче домакините имаха 2 страхотни възможности, след като техен футболист бе изведен сам срещу Ники Михайлов и го прехвърли, но притичалият Пламен Гълъбов изчисти пред голлинията. Последва и добавка, която пък бе спасена самопожертвователно от вратаря на България.

Междувременно бяха извършени множество промени в двата състава, но въпреки това Грузия продължи да е по-дейният тим и да има преимущество.

До края на редовното време обаче домакините не успяха да го оползотворят и в крайна сметка двата отбора направиха трето в историята реми помежду си.

След него България остава на предпоследно място в групата с 3 точки, докато домакините са лидери с 10 в своя актив, след като за първи път пропуснаха да спечелят в потока.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Грузия: 1. Джоджи Лория, 23. Лаша Двали, 4. Гурам Кашия, 3. Давид Коколава, 15. Иракли Азаров, 11. Сава Лобджанидзе, 14. Анзор Меквабишвили, 16. Ника Квеквескири, 7. Кхвича Квараскхела, 8. Валери Квазаишвили, 22. Джорджес Микаутадзе.

България: 13. Николай Михайлов, 2. Иван Турицов, 4. Божидар Чорбаджийски, 21. Пламен Гълъбов, 14. Антон Недялков, 19. Мартин Минчев, 7. Георги Костадинов, 17. Георги Миланов, 20. Андриан Краев, 9. Атанас Илиев, 22. Илиян Стефанов.

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен