3. Ботев би турски аматьори с 4:2

Ботев би турски аматьори с 4:2

В контролна среща на тренировъчния си лагер в Анталия „канарчетата” победиха местния аматьорски тим на Тюрклерспор с 4:2.

Попаденията за Ботев отбелязаха бранителите Илиян Гаров и Костадин Гаджалов, по един гол в двете полувремена добавиха Красимир Кръстев и Тодор Тимонов. Попаденията за турския състав добавиха Намик за 1:2 в 29-ата и Ерсин за 2:3 в 51-ата.

Ботев не изпусна предимството си в продължение на целия мач. В 13-ата минута след пас на Добри Орловски сред голмайсторите се разписа Красимир Кръстев, като две минути след това преднината удвои Костадин Гаджалов. Реферът на двубоя пропусна да отчете, маркирана от  страничния арбитър позволи на домакините да върнат едно попадение.

Костадин Ангелов бе взел решението да експериментира с формацията си за втората част от срещата и на терена излезе изцяло подновена единадесеторка. За 3:1 покачи юношата на тима Тодор Тимонов в 48-ата минута. При ново спорно положение за засада Тюрклерспор отново намали преднината на един гол, но Илиян Гаров имаше последната дума в спора.

Новите попълнения също разполагаха с шанс за изявя – Добри Орловски, Омониго Темиле и Димитър Петков и пристигналият на проби италиански бранител Франческо Тондо.