3. Ботев настигна Левски със зрелищно реми срещу Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев настигна Левски със зрелищно реми срещу Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златната резерва Стивън Петков подели точките в мач с трима изгонени

Серията на Ботев Пловдив от три победи над Славия приключи с равенство 1:1 в първата среща от XV кръг на българското футболно първенство.

Съперниците завършиха двубоя с човек по-малко, защото в заключителните минути Пламен Димов от домакините и Емил Мартинов от гостите бяха изгонени, а тяхната съдба сподели и треньорът на "белите" вратари Радостин Станев, отстранен от съдията след почивката.

В герой за „жълто-черните” отново се превърна златната им резерва Стивън Петков, който изравни в 64-ата минута, след като секунди преди това се появи на терена.

Ветеранът Йордан Минев пък получи контузия и бе заменен принудително, а като цяло двата тима си разделиха по едно полувреме.

„Белите” започнаха по-силно двубоя в Коматево и осъществиха натиск, като в 26-ата минута напълно заслужено откриха резултата.

Точен бе Иван Минчев, разписал се с чудесен изстрел от движение.

Ботев отговори в 30-ата минута с удар на Фелипе Бризола, но вратарят на Славия внимаваше и спаси изстрела в близкия си ъгъл.

Малко преди почивката Тодор Неделев също опита своя късмет с плътен далечен изстрел, ала в обсега на стража и той спаси.

След паузата Славия имаше шанс да удвои аванса си, но после Ботев натисна в опит да изравни.

Първо Неделев стреля опасно, но Антониос Стергиакис спаси, а после демонстрира висока класа, за да предотврати гол на Фернандо Виана.

Последният овладя в пеналта и успя да стреля от ъгъла на малкото наказателно поле, но стражът на „белите” бе на ниво и успя инстинктивно да спаси с една ръка.

Впоследствие Йордан Минев получи контузия и бе заменен принудително от Лазар Марин.

Малко след това пък домакините имаха претенции за нарушение на вратаря Стергиакис, който излезе пред наказателното си поле и се сблъска със свой съотборник, а и с Дуде Н’Донгала, но инцидентът се размина без реакция от съдията.

В 63-ата минута Николай Киров пусна в игра Стивън Петков, който му се отблагодари по-малко от минута по-късно, тъй като изравни резултата с първото си докосване до топката след карамбол в пеналта на Славия.

След това мачът бе равностоен, а в 78-ата минута Иван Минчев отправи добър изстрел по диагонала, ала топката премина на сантиметри от целта.

Малко по-късно своя шанс опита и появилият се като резерва за Ботев (Пловдив) Алваро Юлиано, но и бразилецът не улучи вратата, макар да вложи доста сила в изстрела си.

Секунди след това Фелипе Бризола отправи много плътен и точен удар от дъгата пред наказателното поле, но вратарят на Славия отново показа класа и спаси.

Малко преди края на срещата домакините останаха с човек по-малко, тъй като Пламен Димов получи втори жълт картон и бе изгонен.

Това се случи в 88-ата минута, а в 91-ата численото равенство бе възстановено, тъй като и капитанът на „белите” Емил Мартинов бе предупреден официално за втори път и напусна преждевременно терена.

Така в крайна сметка точките бяха поделени и Ботев Пловдив остана без загуба в десети пореден мач, включително контролата с Марица, като по този начин събра 25 точки в актива си.

Толкова има и третият в таблицата тим на Левски, който обаче е с мач по-малко в актива си, защото в събота приема Локомотив Пловдив.

След третото си реми в последните четири визити от Първа лига пък отборът на Славия вече има 17 точки.

В следващия кръг „белите” приемат новака Септември, а Ботев Пловдив гостува на ЦСКА в София.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев (Пд): Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Меледже Омнебес, Серкан Юсеин, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Ндунгала, Фернандо Силва

Славия: Антониос Стергиакис, Юлис Обаме-Ндонг, Емил Мартинов, Емануел Мба, Ивайло Димитров, Иван Минчев, Костадин Велков, Стефан Велев, Галин Иванов, Анреа Христов, Омар Абуд.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира