3. Ботев (Пд) излъга Черно море в битката за Европа (ВИДЕО)

Ботев (Пд) излъга Черно море в битката за Европа (ВИДЕО)

"Канарчетата" спечелиха с 1:0

Ботев (Пловдив) постигна важна победа над Черно море в 27-ия кръг на efbet Лига, надделявайки с 1:0. Мохамед Брахими, който влезе рано-рано като смяна донесе успеха в 29-агта минута. Това е първо попадение за Брахими с екипа на Ботев, но и първа победа за Азрудин Валентич като треньор на този отбор над Черно море. С днешната победа Ботев събра 49 точки, води с 4 пред Черно море в битката за 3-ото място, но и се доближи на 3 от 2-ото място.

Гостите бяха без изтърпяващия наказание Евгений Сердюк, а Антоан Бароан се завърна за Ботев след травма, която се оказа неизлекувана и той напусна принудително още след 16 минути игра.

Гостите имаха контрол върху топката в първия половин час, но Ботев откри резултата след контраатака. Тодор Неделев хвана гостите с трима отзад, подаде на нахлуващия на скорост Брахими, който подмина лесно Влатко Дробаров и с мощен изстрел прониза вратаря Иван Дюлгеров. За Брахими това е първи гол с екипа на канарчетата след пристигането си в Пловдив от Пирин (Благоевград).

До края на първото полувреме гостите от Варна имаха две възможности, като особено чиста беше тази пред Матиас Курьор в последната минута. Изстрелът му от 10-ина метра обаче прелетя над горната греда.

В 61-ата минута играчите на Черно море сами си попречиха да стигнат до гол. Може би най-добрият в техните редици Виктор Попов проби от дясно и върна топката към Закария Беншаа, който от 10-ина метра стреля. Топката обаче попадна в тялото на неговия съотборник Курьор, който беше застанал пред голлинията. Три минути по-късно 17-годишната резерва Николай Златев създаде напрежение пред Аргилашки, който реагира неубедително. Беншаа пак беше първи до топката, но стреля над гредата.

След 80-ата минута гостите опитаха няколко атаки, които обаче не бяха достатъчно прецизни. Пабло Гарсия стреля от далече, след това Беншаа се размина с топката при прострелно центриране от дясно, а накрая и Даниел Димов ритна от далече, но слабо. Последната възможност беше за Курьор, който при корнер в добавеното време от 2 метра прати топката над горната греда на Аргилашки.

Ботев - Черно море 1:0

1:0 Брахими (28)

Стартови състави:

Ботев: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето'о, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец;

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 32. Мартин Дичев, 27. Даниел Димов, 23. Пабло Гарсия, 10. Велислав Василев, 7. Родриго Вилела, 77. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор;

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо