3. Ботев (Пд) отнесе Левски и продължава в Републиканското

Ботев (Пд) отнесе Левски и продължава в Републиканското

Без проблеми напред продължават ЦСКА, Лудогорец и изненадата на сезона Димитровград

Левски отстъпи с 0:3 на Ботев (Пловдив) и отпадна на осминафинал на републиканското първенство за юноши (старша възраст). Пловдивчани отстъпиха преди 3 дни с 1:2 на Герена, но сега с общ резултат 4:2 отиват в следващия кръг.

Невероятните 1000 души за юношески мач дойдоха на базата на канарчетата в Коматево, а малките ботевисти не ги разочароваха. Още 4-ата минута Рангел Игнатов откри резултата след пас на Валентин Томов, а в следващите 20 минути пред вратата на сините имаше още много възможности за гол. Наско Милев в 26-ата минута покачи на 2:0 и даде насока на срещата. В 37-ата Милев направи 3:0 след пас на Валентин Томов. Три минути преди края на първото полувреме Милев можеше да оформи и хеттрик, но не успя да засече пас на Рангел Игнатов.

В Бургас Черноморец постигна втора победа над Миньор и този път се наложи с 3:1 като се класира за четвъртфиналите с общ резултат 5:2. Акулите започнаха много вихрено и до 20-ата минута водеха с 2:0 с головете на Мартин Иванов и Антон Атанасов, след което обаче необяснимо свалиха оборотите.

Перничани върнаха един гол и имаха няколко отлични възможности да изравнят, но това не стана. Накрая Николай Дамянов, който се разписа и в първата среща, показа, че се намира във възход и оформи крайното 3:0. Повече от 300 човека се събраха на чудесния терен на стадион Черноморец, за да наблюдават срещата.

Без проблеми напред продължават ЦСКА, Лудогорец, Спартак-Плевен (Плевен), а също втори победи записаха Локомотив (София) и изненадата на сезона Димитровград.

Черно море (Варна) разгроми с 5:0 Берое и също отива в топ 8.

Осминафинали в републиканското първенство за юноши (старша възраст), втори срещи:

ЧЕРНО МОРЕ (Варна)- Берое (Стара Загора) 5:0 (в първата среща 1:4)

ЛУДОГОРЕЦ (Разград)- Монтана 6:0 (0:0)

Арда (Кърджали)- ЛОКОМОТИВ (София) 1:2 (0:1)

ЦСКА (София)- Пирин (Благоевград) 2:0 (1:1)

ЧЕРНОМОРЕЦ (Бургас)- Миньор (Перник) 3:1 (2:1)

БОТЕВ (Пловдив)- Левски 3:0 (1:2)

СПАРТАК-ПЛЕВЕН- Локомотив 2012 (Мездра) 2:0 (1:0)

Светкавица (Търговище)- ДИМИТРОВГРАД 0:1 (0:2)

В бараж за място в Елитната Юношеска група до 17 години Спартак (Пловдив) елиминира Нефтохимик (Бургас) след 1:1 в редовното време и 6:5 след дузпи. Мачът се игра на стадиона в старозагорския квартал Кольо Ганчево, а пловдивчани имаха надмощие през по-голямата част от редовното време.

Останалите три участници през новия сезон в Елитната група до 17 години са Пирин (Благоевград) и Спартак (Плевен), а до дни трябва да стане ясен и отбор от Североизточна България.

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия