3. Ботев победи Отопени с 2:1

Ботев победи Отопени с 2:1

Отборът на Ботев постигна победа с 2:1 над румънския Отопени в приятелска среща играна в турския курорт Анталия. Супер гол от фаул 5 минути преди края на срещата донесе победата за „канарчетата”.

Ботев можеше да поведе в резултата още в 3-та минута, когато Миро Тодоров опита центриране, но топката промени своята траектория и за малко не влезе във вратата на Отопени, но стражът на румънците спаси. Само 5 минути по-късно пък румънците имаха шанс да открият, но удар на Диого с глава срещна гредата. В 11-ата минута Ботев също нацели греда, след изпъление на пряк свободен удар. Две минути по-късно Семерджиев излезе сам срещу вратаря Мунтяну, но стражът на Отопени спаси. В следващата атака вратарят на румънския тим отново трябваше да се намесва. Този път Мунтяну спаси удар на Омониго Темиле. В 22-та минута обаче вратарят на Отопени вече остана безпомощен и Ботев успя да поведе в резултата. Ерик Кабу се разписа с глава, след центриране на Миро Тодоров. В 40-ата минута румънците успяха да изравнят. Негру стреля от границата на наказателното поле, Арсов изби, но топката попадна в Чиаку, който отблизо добави за 1:1.

През втората част Ботев отново бе по-добрият тим на терена. В 63-ата минута Кабу стреля с глава, след центриране на Тодоров, но не успя да уцели вратата. В 78-та минута удар Темиле бе спасен от Мунтяну. Стигна се обаче до 85-ата минута, когато Тимонов изпълни перфектен пряк свободен удар от около 30 метра и матира вратаря на Отопени за крайното 2:1.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение