3. Ботев върти равен с румънци

Ботев върти равен с румънци

Ботев Пловдив изпусна да победи елитния румънски Университатия Крайова. Двата отбора се срещнаха в Анталия и завършиха 1:1. „Канарчетата” обаче имаха повече шансове за гол, но нямаха късмет да реализират, съобщава "Дарик Радио".

Първият гол бе дело на Костея в 27-ата минута. С него борещият се за евротурнири румънски тим поведе в резултата. Само 10 минути по-късно обаче пловдивчани изравниха. Точен бе Георги Семерджиев, който се очертава като водещ нападател през новия полусезон. Именно след гола на Университатия Ботев пое инициативата и пропусна няколко изгодни положения. Най-чистите от тях бяха на Семерджиев, Тодор Тимонов и Тодоров, който изскочи сам срещу стража на румънците, но би в тялото му.

През второто полувреме темпото на игра спадна и до нов гол не се стигна. „Жълто-черните” имаха своите положения главно чрез Семерджиев и Георги Андонов, който пропусна с глава.

Утре Ботев играе срещу втородивизионния румънски Спортул, като в този мач участие ще вземат играчите, които не се появиха на терена днес.

БОТЕВ: Арсов, Попов, Гаров, Орловски, Божков, Темиле, Станков, Манчев, Семерджиев, Тодоров, Тимонов (Тошев, Григоров, Андонов).

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение