3. Ботев Враца записа първи точки след успех над Витоша (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев Враца записа първи точки след успех над Витоша (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Бистришките тигри" загубиха с 0:2 у дома, остават без точка след два кръга

Ботев Враца записа първата си победа за новия сезон, след като се наложи с 2:0 като гост на Витоша Бистрица в последния мач от втория кръг на efbet Лига. Точни за тима на Ботев бяха Даниел Генов в 17-ата минута и Илия Миланов в 54-ата. Така тимът на Сашо Ангелов записа първите си точки в първенството, докато „бистришките тигри” остават точки в актива след първите два кръга.

Ботев Враца започна уверено гостуването си на Витоша и до края на първата част държеше инициативата, като успя и да поведе в резултата.

Още в 4-ата минута Илия Миланов отправи опасен удар с глава след центриране от фаул, а минута по-късно сантиметри разделиха Мирослав Будинов след удара му към долния десен ъгъл.

В 13-ата Амзин пробва да открие резултата с далечен удар, но шутира във вратаря Красимир Костов. Това остана и единственият удар на домакините през първото полувреме.

В 17-ата минута Андреас Васев намери Даниел Генов в пеналта, след което деветката на врачани откри резултата с точен диагонален удар към долния десен ъгъл на вратата на Витоша.

При изпълнение на фаул в 26-ата Мирослав Будинов можеше да вкара втори гол, но не успя да засече топката на далечната греда.

След почивката „бистришките тигри” можеха бързо да върнат паритета след сериозна грешка в отбраната. В 51-ата капитанът на домакините Садула се възползва от разколебание в отбраната и се пребори за топката, която бе отклонена към непокрития Мартин Станкев, който от добра стрелкова позиция стреля покрай вратата.

Три по-късно гостите нанесоха и втория си удар. Симеон Мечев центрира от фаул, Илия Миланов се извиси над всички и прати с глава неспасяемо в горния десен ъгъл.

В 76-ата минута късметът покри гостите, след като Мартин Станкев отправи силен шут от около 25 метра, но кълбото се отби в левия страничен стълб.

В 84-ата Станкев пробва директен обстрел от фаул, но топката попадна в обсега на вратаря Красимир Костов.

В добавеното време отново гредата помогна на гостите – Коуроупис стреля от фал, но в левия страничен стълб, а при добавката Амзин стреля високо над целта.