3. Бой и съдия развалиха най-хубавия мач от началото на сезона (ВИДЕО)

Бой и съдия развалиха най-хубавия мач от началото на сезона (ВИДЕО)

Литекс вече е лидер след 4:2 над Лудогорец в края на първия полусезон

Отборът на Литекс победи с 4:2 Лудогорец в едно истинско футболно дерби, с което бе сложен край на първия полусезон на първенството. Двубоят вървеше на високи обороти, изпълнен с красиви положения до 90-ата минута, когато Кишада реши да накара футболист на Литекс по-бързо да напусне терена, за да бъде заменен. Тогава последваха масови безредици, след които Кишада и Николай Бодуров бяха изгонени.

Като изключим грозните сцени в края на двубоя, мачът наистина не бе за изпускане. Головете за Литекс отбелязаха Мирослав Манолов, Николай Бодуров, Юрген Джазула и Симеон Славчев, докато Върджил Мисиджан и Светослав Дяков бяха точни за Лудогорец.

„Оранжевите“ започнаха по-добре срещата и още в осмата минута Джазула имаше възможност да открие резултата, но ударът му срещна дясната греда на Стоянов. 10 минути по-късно обаче резултатът вече бе в полза на гостите. Ваюши премина над 30 метра с топка в краката по лявото крило, навлезе в наказателното поле и подаде към Мирослав Манолов, който със страхотен удар намери долния ляв ъгъл на Владислав Стоянов.

Домакините отговориха с много добър удар на Върджил Мисиджан от границата на наказателното поле. Както Джазула по-рано, и Мисиджан нямаше късмет, като намери левия страничен стълб зад Александров.

В средата на първата част възпитаниците на Златомир Загорчич поведоха с 2:0. След центриране на Джазула от свободен удар, Николай Бодуров скочи най-добре и засече топката с глава. Влади Стоянов излезе в опит да срещне топката, но бе изпреварен от бранителя в оранжево и трябваше за втори път да вади топката от мрежата си.

В 29-ата минута бе отсъдена първата дузпа срещу Лудогорец в историята на тима в „А“ група. Мирослав Манолов бе съборен от Козмин Моци в наказателното поле на разградчани и, въпреки претенциите на играчите на домакините, реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Джазула, който прати Стоянов в грешния ъгъл и направи резултата класически.

В края на полувремето Марселиньо имаше прекрасна възможност да намали резултата, но Евгени Александров реагира блестящо. Мисиджан центрира в наказателното поле, Марселиньо се извиси и от границата на наказателното поле засече топката с глава, но стражът на Литекс показа страхотен рефлекс, запазвайки вратата си суха минута преди почивката.

Лудогорец започна по-мотивирано втората част и още в 51-вата минута върна едно попадение. Върджил Мисиджан направи намали резултата с изключително изпълнение от дъгата пред наказателното, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Евгени Александров.

В 65-ата минута домакините имаха основателни претенции за дузпа в тяхан полза. Мисиджан стреля от границата на малкото наказателнот поле, топката срещна ръката на Страхил Попов, но Ивайло Стоянов не отсъди 11-метров наказателен удар. А, ако го беше направил, това означава, че трябваше да покаже и директен червен картон на бранителя на Литекс, след което ситуацията за „оранжевите“ ставаше много сложна.

Въпреки опитите на футболистите на Лудогорец да отбележат второ попадение, при една от бързите си контраатаки, гостите вкараха нов гол. Мирослав Манолов изведе Симеон Славчев, Александър Барт се подхлъзна в най-неподходящия момент, оставяйки Славчев сам срещу Владислав Стоянов. Вратарят на Лудогорец излезе, за да посрещне футболистът на Литекс, но Славчев с красив прехвърлящ удар направи резултата 4:1.

Четири минути по-късно Златинов можеше да вкара и пети гол, но, излязъл сам срещу Стоянов, се засуети и вратарят на домакините успя да избие в корнер.

В 86-ата минута най-накрая бе отсъдена дузпа в полза на Лудогорец. Кишата бе съборен в наказателното поле на гостите и Ивайло Стоянов показа бялата точка. Зад топката застана Светослав Дяков, който прати Евгени Александров в грешния ъгъл и оформи крайното 4:2.

В края на двубоя се дойдоха и грозни сцени. Първо – Кишада прикани доста брутално футболист на Литекс да бъде по-бързо заменен. След това целият отбор на гостите реши да се скара на футболиста на Лудогорец. Включиха се и треньорските щабове, а на терена заприлича на двубой от окръжните групи. В крайа сметка Кишада от Лудогорец и Николай Бодуров от Литекс бяха изгонени от главния съдия, треньорските щабове се прибраха на скамейките си и двубоят завърши.

След победата си тази вечер, Лудогорец и Литекс имат по 28 точки, тимът на Златомир Загорчич излезе на първата позиция, защото първият критерий, който се взима предвид у нас, е резултатът от двубоите между въпросните отбори.