3. Бойкият Берое изхвърли трагичния ЦСКА от турнира за Купата на България (видео)

Бойкият Берое изхвърли трагичния ЦСКА от турнира за Купата на България (видео)

"Червените" бяха победени с 1:0 в Стара Загора, отново не показаха нищо, свързано с марката "ЦСКА"

ЦСКА изживя поредното си фиаско през 2010 г. „Червените” бяха отстранени от единствения турнир, който можеше отчасти да спаси сезона – Купата на България. В четвъртфиналите на състезанието бойкият тим на Берое победи с 1:0 в Стара Загора така наречения гранд, който за пореден път показа трагичното си лице.

Новият треньор на „червените” Адалберт Зафиров пък показа липсата на всякакъв опит с неуместните си смени. Въпреки че губеше в резултата, Зафиров извади първо нападател за нападател, а в последните минути вкара халфа Галчев на мястото на тарана Саидходжа. На всичкото отгоре през всичките 90 минути в игра остана огромният длъжник Спас Делев, който направи няколко страхотни пропуска, но игра до края на срещата.

Иначе Искрен Писаров взриви трибуните с гол в 72-ата минута след безкрайно слабо изпълнение на защитата на ЦСКА.

Мачът започна с лек превес на гостите. Той обаче не доведе до някаква голяма опасност. Напротив – в 19-ата минута имаше опасно разбъркване пред наказателното поле на Чавдаров, а в 25-ата Здравко Илиев се опита да изненада вратаря отдалеч.

Първото опасно положение за ЦСКА дойде в 45-ата минута, когато след корнер Саидходжа от 3-4 метра стреля с крак над гредата.

През втората част първите няколко минути гостите бяха по-активни, но отново не можеха да създадат чиста ситуация за гол, освен няколко центрирания. В 61-ата минута пък петима от ЦСКА атакуваха трима от Берое на контраатака но центрирането на Спас Делев не бе добро и Гранден не можа да се пребори, за да нанесе удар.

Така се стигна и до 72-ата минута, когато Костадин Стоянов подари топката на Слави Жеков, който пусна към Здравко Илиев, а той центрира в наказателното поле, където двама играчи на ЦСКА се разминаха аматьорски с топката и Писаров, след като си я гърдира, с удар между краката на Чавдаров направи 1:0.

След този гол Адалберт Зафиров се опита да промени играта със смени, които бяха меко казано странни. Той изкара един от най-добрите в отбора Елиот Гранден и вкара Панку. След това се появи Мишел Платини на мястото на капитана на отбора Тодор Янчев, а накрая за капак халфът Галчев се появи на мястото на Саидходжа.

Всичко за ЦСКА като че ли приключи в 87-ата минута, когато Румен Трифонов, единственият играч на тима, който играе постоянно на високо ниво, центрира в наказателното поле и от 3 метра Спас Делев сам с глава стреля над гредата.

Така раздираният от скандали отбор на ЦСКА бе отстранен от мъжкия отбор на Илиан Илиев, който преди няколко години, но с продължения, отново спря ЦСКА в Стара Загора.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза