3. Божилов спаси крепостта "Тича"

Божилов спаси крепостта "Тича"

Черно море стигна до 1:1 с Пирин в добавеното време и вече 26 мача няма загуба у дома

Черно море и Пирин завършиха 1:1 в срещата по между си от 26-ия междинен кръг на „А” група.

„Орлетата” на Стефан Грозданов водеха с 1:0 до 3-ата минута на даденото от съдията продължение, но нападателят на варненци Георги Божилов спаси своя отбор от поражението.

Така „моряците” вече нямат загуба у дома 26 мача и крепостта „Тича” не рухва близо две години.

Черно море остава на 7-ата позиция в подреждането с 40 точки, а Пирин е на 9-о място с 37.

В началните 10 минути Черно море упражни тотален натиск към вратата на Пирин, Николов и Божилов обаче не успяха да преодолеят блестящия Макенджиев. Маркес изпълни много добър пряк свободен удар в 13-ата минута, но отново стражът на „орлетата” спаси своя отбор.

Постепенно гостите от Благоевград започнаха да се чувстват много добре на „Тича” и контраатаките на тима ставаха все по-опасни. В 27-ата минута Сандански отправи страхотен шут от 35 метра, който мина на сантиметри от напречната греда на Пиргов.

Две минути по-късно Младенов получи дълъг пас от Дюлгеров, овладя топката и бе спънат от Пиргов в пеналта, а Златковски не остави шансове на вратаря след много технично изпълнение от бялата точка – гол за Пирин. „Моряците” бяха шокирани и до края на първата част не стигнаха до голово положение.

В заключителните секунди на полувремето Коцев остана очи в очи със стража на „моряците”, но не успя да го преодолее.

През втората част домакините се втурнаха в атаки. В игра се появи Юруков, който на два пъти стреля от средно разстояние, но Макенджиев бе безпогрешен. В 58-ата минута Адемар се опита да прехвърли младия страж, но не сполучи.

Радослав Боянов, който днес водеше Черно море след наказанието на Велизар Попов, се опита със смени да промени събитията на терена. До 70-ата минута обаче „моряците” така и не успяха да поразят вратата на Пирин.

5 минути по-късно играчите на Стефан Грозданов можеха да сложат точка на спора, но Коцев не успя да комбинира с непокрития Стоянов. Атаките на Черно море бяха еднообразни и защитата на Пирин нямаше особени трудности.

Мачът вървеше към успех за гостите. В 3-ата минута от добавеното време обаче домакините стигнаха до изравняване. След страхотно разбъркване в малкото наказателно поле, Божилов бе най-съобразителен и прати кълбото в мрежата на гостите за крайното 1:1.