3. Бразилски хеттрик потопи Черноморец на "Овча купел"

Бразилски хеттрик потопи Черноморец на "Овча купел"

Жуниор донесе радост на "белите", отборът на Краси Балъков с трета поредна загуба.

Славия победи Черноморец с 3:2 в среща от 13-ия кръг на футболната „А” група. В герой за „белите” се превърна бразилецът Жуниор, който реализира хеттрик на стадиона в кв. „Овча купел”.

С постигнатите три точки Славия се изравни с Пирин и Черно море на 7-ата позиция с 18 спечелени точки. След третата си поредна загуба „акулите” на Краси Балъков са 3-и с 26 точки.

В началото на срещата Черноморец стоеше по-добре на терена. Играчите на Краси Балъков владееха добре топката и стигнаха до няколко добри голови положения пред вратата на Мболи. Стоимирович и капитанът Крумов обаче не успяха да поразят вратата на френския страж на „белите”.

От своя страна, домакините действаха прибрано и дебнеха „акулите” на контраатаки. Жуниор и Младенов имаха отлични възможности за гол, но останали сами срещу Борел не бяха точни.

Техният треньор Вили Вуцов бе наказан за срещата и я изгледа от трибуните.

В 24-ата минута Попара намери Жуниор зад защитата на бургазлии и той прониза Борел с удар между неговите крака – 1:0 за Славия. 4 минути по-късно обаче резултатът бе възстановен. Мориц се откъсна зад „бялата” защита и не остави шансове на Мболи – 1:1.

Последва опасен удар с глава на Дяков в 32-ата минута и два опасни пробива на Крумов. В края на полувремето Славия бе близо до втори гол. Жуниор показа класа, освободи се от Бонев, но ударът му мина над вратата.

От трибуните на стадион „Славия”, срещата изгледаха футболистите на ЦСКА Мишел Платини и Маркиньос, крилото на Левски Зе Соарес и националът Благо Георгиев, бивш играч на Славия. Бразилците бяха довели и децата си, които едва ли още разбират какво е това футбол.

Първите 15 минути на втората част бяха безлични. В 60-ата обаче „белите” отново поведоха в резултата. Сашо Младенов задържа отлично топката, пусна извеждащ пас към Галин Иванов, той центрира в наказателното поле на Черноморец, където Жуниор от въздуха намира отлично топката и вкарва втория си гол в мача.

Балъков веднага предприе две смени като на терена се появиха Мартин Тошев и Карбони. В 67-ата минута Тошев центрира в наказателното поле, бранителите на Славия не успяват да изчистят топката и резервата Карбони я праща в мрежата – 2:2.

Мачът стана още по-интересен. В 73-ата минута Галин Иванов напредна отлично, Ники Кръстев го повали в наказателното поле и главният съдия Николай Йорданов посочи бялата точка – дузпа за Славия. Йорданов пожали Кръстев и не му показа втори жълт картон. Зад топката застана Жуниор и с безпощаден удар реализира своя хеттрик – 3:2 за домакините.

Славия продължи да атакува и на два пъти Радослав Димитров бе близо до гола.

В края Черноморец упражни финален натиск. Крумов излезе на добра позиция, но Мболи отрази неговия шут.

До края не се случи нищо и Славия записа три много ценни точки, нанасяйки трета поредна загуба на бургазлии.

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА