3. Черно море без проблеми срещу България (под 19г.) в Албена - 4:0

Черно море без проблеми срещу България (под 19г.) в Албена - 4:0

Въпреки отсъствието на най-добрия си играч Александър Александров-Алекс варненци бяха тотален господар на терена.

Черно море нямаше никакви проблеми да победи убедително националите на България до 19-годишна възраст с 4:0 в първия мач от група "В" на турнира "Албена Къп 2009".

"Моряците" излязоха с експериментален състав, в който личаха имената на 6 нови играчи. Трима са юноши, а други трима на проби. Тези, които са тествани от Никола Спасoв, са малиецът Кулибали, Николай Костав и Цветан Чuрлинов, който бе освободен преди дни от ЦСКА.

Въпреки отсъствието на най-добрия си играч поради контузия - Александър Александров-Алекс, варненци бяха тотален господар на терена.

След безплоден начален натиск, първият гол падна в 21-ата минута, когато Николай Домакинов се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Терзиев.

Младият играч на Черно море Тодор Колев пък няколко пъти се размина с второ попадение за отбора си. Най-чистата ситуацуя бе в 32-ата минута, когато Чурлинов го изведе с пета сам срещу вратаря, но Колев би в аут.

Две минути по-късно след грешка на младия страж Кунчев, македонецът Чурлинов се разписа с глава за 2:0.

В 52-ата минута Чурлинов можеше да вкара втория си гол в мача, но ударът му срещна гредата. В 67-ата минута играчът отново бе близо до гола, но се поколеба в пеналта и топката му бе избита.

В 70-ата минута Черно море се добра до трети гол, който отново бе с глава. Негов автор стана защитникът Александров, който засече на бликзата греда центриране от корнер.

Три минути преди края варненци получиха правото да изпълнят нова дузпа и Станислав Стоянов, който бе потърпевш, нямаше проблеми да оформи крайния резултат - 4:0.

Младежките национали показаха много беззъба игра и успяха да изработят едва две голови положения в целия мач.