3. Черно море надделя над Берое, некадърни грешки предрешиха загубата за гостите (видео)

"Моряците" победиха с 2:0, и двете попадения бяха отбелязани в началните минути на срещата

Отборът на Черно море победи с 2:0 гостуващия тим на Берое (Стара Загора) в мач от 12-ия кръг на родната "А" футболна група. Головете за "моряците" отбелязаха Миро Манолов преди да е изтекла първата минута от началото на сблъсъка и Дончо Атанасов - десет минути по-късно.

Сблъсъкът на стадион „Тича” започна с голям заряд, тъй като още преди да е изтекла една минута от началото Миро Манолов вече бе дал преднина на своя тим. Той успя да се измъкне от бранителите на Берое и вкара първия си гол от 2009-та година насам. Манолов претърпя серия от операции и пропусна около 18 месеца, а след възстановяването си се върна на терените през август.

В 7-та минута Манолов продължи да тормози бранителите на Берое и успя да пробие по дясното крило, но самоотвержена изява на футболист на гостите изкара топката в тъч. Четири минути по-късно обаче беройци не успяха да се спасят от втори гол. Дончо Атанасов направи резултата 2:0 след некадърна изява на стража на гостите Иванов при опит за изчистване на топката.

Първият удар към вратата на Черно море дойде чак в 17-та минута и бе дело на Емил Ангелов – Бабангида. Все пак изстреляната топка не бе нито достатъчно силна, нито толкова точна, за да стане заплаха за вратаря на варненци Илко Пиргов.

В 29-та минута „моряците” бяха близо до отбелязването на трети гол. Топката бе подадена от левия фланг на атаката към Капитанов в наказателното поле, той върна към капитана Георги Илиев, който от своя страна стреля хубаво от границата на пеналта, но кълбото бе избито в ъглов удар.

Последва спад в темпото на мача, както и няколко сблъсъка по терена, които наложиха влизането на медицински екипи. До края на първото полувреме опасни положения пред двете врати нямаше и резултатът остана непроменен – 2:0 в полза на домакините.

Веднага след началния съдийски сигнал на втората част Дончо Атанасов сам си създаде възможност да вкара след като се разходи из целия отбор на Берое, все пак ударът на Атанасов бе избит в корнер.

В следващите около десет минути последователно контузии получиха Емил Ангелов и капитана на Черно море Георги Илиев. И двамата бяха заменени от своите наставници, като малко по-късно стана ясно и, че Жоро Илиев е откаран в болница с линейка от стадион „Тича”.

Секунди по-късно влезлият на мястото на Илиев Петков получи хубаво подаване в наказателното поле на гостите от Дончо Атанасов, но ударът с глава излезе в аут. Около 15 минути преди края на редовните 90 Берое показа, че има класни играчи с една атака по дясното крило, след която топката бе избита и стигна до Велев. Велев стреля добре по земя, но Илко Пиргов внимаваше и улови топката.

До края на срещата на стадион "Тича" нивото на футбола не беше високо, топката беше заритвана, а играта - често накъсвана. Така Черно море извоюва своята шеста победа и вече има 20 точки, което ги нарежда на 6-та позиция. Берое е на 12-то място в класирането с 3 победи, 1 равен и 8 загуби.

15.  Калиакра 6  12
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч