3. Черно море обърна Локо (Мездра) в драматичен мач - 2:1

Черно море обърна Локо (Мездра) в драматичен мач - 2:1

"Моряците" стигнаха до победата с два гола след 80-та минута, "железничарите" оспорват дузпа.

Черно море обърна Локомотив Мездра на собствения му стадион и победи с 2:1 в драматичен двубой от 9-ия кръг на „А” група. „Железничарите" се бориха храбро и не заслужаваха да загубят този мач, но шансът не беше на тяхна страна. Тимът на Велизар Попов, който буквално проспа първите 45 минути се съвзе през второто полувреме и с две бързи попадения обърна резултата в своя полза.

Исмаил Иса откри резултата в 20-ата минута, в 80-ата минута Манолов изравни от дузпа, а в 88-ата минута капитанът на „моряците” оформи крайното 2:1.

Срещата започна вихрено за домакините, които още в първите минути се втурнаха да атакуват и да затвърдят убедителното си представяне от последните няколко мача. „Моряците” също излязоха мотивирани да дадат всичко от себе си в този двуной и да прекъснат черната серия, в която се намират.

В 5-ата минута Страти Илиев центрира остро в наказателното поле на Черно море, но Кулибали изчисти с глава. Минута по-късно преотстъпеният от Левски Исмаил Иса, който напоследък демонстрира отлична форма, центрира в наказателното поле, но защитата на „моряците отново бе на мястото си.

Първата по-сериозна заплаха пред вратата на съперника си, мездренските „железничари” реализираха в 10-ата минута, след като Страти Илиев центрира отдясно към Петков, топката попадна в Боби Хазуров, който стреля, но топката рикошира в играч на Черно море и излезе в корнер.

Четири минути по-късно Иса получи топката и се отскубна от Александров, нахлувайки в наказателното поле. Там обаче Илко Пиргов се реагира навреме и изби топката.

В 16-ата минута футболистите на Велизар Попов, които се отбраняваха през по-голяма част от времето реализираха първата си добра атака.Ели Маркес центрира в наказателното поле на домакините, Борносузов стреля в движение, но топката беше избита.

Сърцатата игра на Локо (Мездра) си каза думата и „железничарите” заслужено откриха резултата с гол на Исмаил Иса. В 20-ата минута талантливият младок засече прецизно центриране на Боби Хазуров от аутлинията и изпрати топката в мрежата за 1:0.

Четири минути по-късно Борносузов отправи далечен удар от фаул, но топката прелетя високо над напречната греда. В 39-ата минута Здравко Лазаров стреля директно от фаул, но топката отново не уцели рамките на вратата.

До края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно и момчетата на Войн Войнов се оттеглиха на почивка със заслужена преднина от един гол.

Втората част на срещата започна силно за „моряците”, които не показаха нищо особено през първите 45 минути. В 47-ата минута футболистите на Велизар Попов имаха реалния шанс да изравнят резултата, след като Манолов засече с глава центриране на Дани Георгиев, но вратарят на „железничарите” се намеси адекватно и спаси.

Три минути по-късно Георги Илиев отправи далечен шут от фаул, но топката прелетя покрай левия страничен стълб на Иванов.

Домакините, които не се стъписаха от тоталната преса на своя съперник също изпуснаха няколко възможности да отбележат втори гол и направят преднината си по-категорична.

В 77-ата минута Боби Хазуров нахлу в наказателното поле, финтира защитата на Черно море и центрира към Исмаил Иса, но младокът не успя да достигне топката.

Три минути по-късно Здравко Лазаров изведе Георги Илиев, който бе фаулиран от Пажин в наказателното поле на Локо и главният съдия Антон Генов не се поколеба да отсъди дузпа. Играчите на Локо (Мз) протестираха бурно срещу решението. Миро Манолов не сгреши от бялата точка и върна равенството в мача.

Седем минути по-късно капитанът на „моряците” Илиев отбеляза втори гол, с който скърши надеждите на мездренските „железничари”. Здравко Лазаров се откъсна и нахлу в наказателното поле на Локомотив, пусна към Илиев, който безпощадно протреля Иванов и уби интригата в мача.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза