3. Черно море писа отличен на Бела, Дани Георгиев с първи хеттрик в кариерата си

Черно море писа отличен на Бела, Дани Георгиев с първи хеттрик в кариерата си

Отборът на Черно море записа убедителна победа с 6:0 при домакинството си на аутсайдера Беласица от 25-ия кръг на „А” група. „Моряците” тотално надиграха своя съперник и вкараха по 3 гола и в двете полувремена. Бела пък показа, че вече мисли за „Б” група и ще бъде само спаринг партньор за противниците си до края на сезона. Дефанзивният халф на Черно море Дани Георгиев пък вкара първите 3 гола в срещата и записа първия хеттрик в своята кариера.

Още от самото начало се видя, че Черно море ще бъде единственият отбор на терена. Домакините наложиха тотален натиск, а Бела изпадна в глуха защита. Още в 4-ата минута „моряците” поведоха в резултата, след като Дани Георгиев и капитанът Алекс направиха страхотно двойно подаване. Алекс изведе с пета Георгиев, който от въздуха разстреля вратаря Манолов за 1:0. В следващата си атака Черно море успя да вкара втори гол, а негов автор отново бе Даниел Георгиев. Халфът се възползва от грешка на Бикай и отблизо реализира за 2:0.

Едва в 21-ата минута Бела погледна по-сериозно към вратата на домакините. Далечен, топовен изстрел на Тодор Стоев бе спасен с вещина от Илко Пиргов. В 34-ата минута обаче домакините успяха да вкарат трети гол, а Дани Георгиев оформи своя първи хеттрик, след като навлезе в наказателното поле и с техничен удар преодоля Манолов. Малко по-късно Георгиев можеше да се разпише за 4:0, но негов удар бе спасен от стража на гостите.

Домакините бяха по-активният тим и през втората част. Още в 50-ата минута те можеха да вкарат 4-и гол, но силен удар на Миро Манолов срещна десния страничен стълб. Минута по-късно пред нападателя се откри нова възможност за гол, но този път негов изстрел с глава бе спасен от стража на гостите. В 57-ата минута Ангел Манолов предотврати нова опасност за гол, след като парира по блестящ начин далечен удар на Юруков. Малко по-късно и Алекс стреля опасно от пряк свободен удар, но отново Манолов спаси.

Стражът на гостите все пак капитулира в 63-ата минута, когато Юруков стреля силно с левия крак и прати топката в долния ляв ъгъл – 4:0. Десет минути по-късно резервата Какалов направи 5:0, след като получи топката в малкото наказателно поле от Миро Манолов и необезпокояван чукна топката в опразнената врата. Отбраната на Бела тотално свали гарда и домакините можеха да стигнат до нов гол, но пропуски от изгодни позиции направиха Какалов и Алекс. Минута преди края на срещата Какалов все пак вкара втория си гол в мача, след като отново получи топката на празна врата, с което оформи и крайното 6:0.

Така с тази победа отборът на Черно море остава на трето място в класирането с актив от 47 точки, 4 пред Локо София, който е домакин на Локо Мездра. Беласица пък е на последното 16-о място с актив от едва 14 точки и със сигурност петричани ще играят в „Б” група догодина.

Карагерен: Възползвахме се от грешките на Локомотив Пловдив

Играчът на ЦСКА 1948 коментира успеха с 2:0 на "Лаута"