3. Черно море с 0:0 срещу Зимбру (Молдова)

Черно море с 0:0 срещу Зимбру (Молдова)

Отборът на Черно море не успя да стигне до победа и във втората си контрола на молдовска земя, след като днес стигна само до скучно нулево равенство с тима на Зимбру.

Отборът на Черно море не успя да стигне до победа и във втората си контрола на молдовска земя, след като днес стигна само до скучно нулево равенство с тима на Зимбру. Срещата се игра на градския стадион в Кишинев пред погледа на около 2000 привърженици на местния тим. В предишната си контрола в Молдова пък, „моряците” завъртяха 2:2 с шампиона Дачия.

Като цяло отборът на Черно море бе по-активният през целия мач, като в самото начало молдовците изтърваха две положения, а впоследствие удар на Дончо Атанасов премина много близо до вратата на Зимбру.

В 35-ата минута Божилов можеше да вкара страхотен гол със задна ножица, ала стражът на домакините показа завиден рефлекс и спаси.

През второто полувреме наставникът на българите – Стефан Генов, извърши няколко смени, които обаче не се отразиха кой знае колко на играта на възпитаниците му. В 54-ата минута Георги Илиев стреля мощно от средна дистанция, но не можа затрудни сериозно вратарят на Зимбру.

Така дойде 59-ата минута, когато Георги Божилов все пак успя да материализира превъзходството на варненци, ала попадението бе отменено заради засада.

До края на мача зрителите на градския стадион в Кишинев не видяха нито един гол и така Черно море и Зимбру завършиха наравно 0:0 в контрола.