3. Черно море с класика над Славия в контрола

Черно море с класика над Славия в контрола

Марио Жардел отново не игра за „моряците”, „белите” изпускат дузпа

Отборът на Черно море победи с 3:0 тима на Славия с приятелска среща, играна в комплекс „Пири” в Банско, където двата състава са на предсезонна подготовка. Тиаго откри в 16-ата минута, Адемар удвои в 18-ата, Георгиев направи 3:0 в 58-ата, а Галин Иванов пропусна дузпа за столичани в 90-ата минута. За „моряците” пък отново не игра суперпопълнението Марио Жардел, който все още не е направил официален дебют с Черно море.

Двубоят започна много добре за „моряците”, които наложиха натиск още от първите минути на. Така дойде 16-ата, когато те материализираха преимуществото си в гол, след като Маркес подаде в наказателното поле за Тиаго, който разстреля Емил Петров за 1:0. 120 секунди по-късно стражът на „белите” не изчисти добре една топка, която попадна в Адемар, който от далечна дистанция технично я прати в мрежата.

През втората част Черно море отново започна по-мотивирано и в 58-ата минута Бачев изведе Даниел Георгиев на удобна позиция, вторият стреля, кълбото рикошира в крака на бранител на Славия и влетя в мрежата за 3:0. Към края на мача „белите” се посъбудиха и в 86-ата минута можеха да се върнат в срещата, след като Цачев стреля с глава отблизо, но Петър Денчев спаси с невероятен рефлекс. В последната 90-а минута Славия получи правото да бие дузпа за нарушение срещу Димитров, която обаче пропусната от Галин Иванов.

Така Черно море победи Славия с 3:0 в приятелска среща, играха на комплекс „Пири” в Банско. Бразилската перла в селекцията „моряците” Марио Жардел пък отново не игра и така отложи официалния си дебют за варненци за някоя от следващите контроли.