3. Черно море се разби в Калиакра (видео)

Черно море се разби в Калиакра (видео)

"Моряците" отново преживяха кошмара от преди два кръга

Калиакра (Каварна) разби гостуващия Черно море с 4:0. Само преди два кръга „моряците” бяха разгромени със същия резултат от Монтана. Два гола за успеха на тима на Тони Здравков отбеляза юношата на Левски Четин Садула, а по един добавиха Иван Александров и Марко Марков. Резултатът можеше да е още по-изразителен, но Раденцов пропусна дузпа при 0:0.

Първото полувреме на стадиона в Каварна беше доста оспорвано. В 16-ата минута вратарят на Черно море Денчев спаси дузпа на Раденцов, но в 36-ата Калиакра вече успя да открие резултата в своя полза с чудесен гол на Четин Садула, който отбеляза първото си попадение в родния елит. След почивката домакините бързо удвоиха преднината си чрез Иван Александров, който се възползва от поредна грешка в отбраната на Черно море. Отборът на Стефан Генов се опита да се върне в мача, но беше попарен от нови два гола, които бяха дело на Марко Марков и Четин Садула.

Успехът изкачи Калиакра на 11-ото място в класирането с актив 13 точки, с 3 над опасната зона. Черно море пък се понижи с една позиция и вече е 9-и с 18 пункта.

Калиакра започна по-добре мача. В 9-ата минута Денчев се справи с удар на Раденцов от фаул. В 12-ата минута Юруков изненада Господинов, също от свободен удар, но за щастие на вратаря топката не попадна в мрежата му.

В 15-ата минута домакините получиха право на дузпа, след като четири минути преди това реферът Ал. Костадинов прецени, че такава няма при подобна ситуация – задържане в наказателното поле. Денчев обаче се метна в долния ляв ъгъл и отрази удара на Раденцов от бялата точка.

Черно море натисна в следващите минути. Превъзходството на гостите доведе до разбърквания в наказателното поле на Калиакра, но до нищо повече.

Така се стигна до 36-ата минута, когато Калиакра излезе с гол аванс. Юношата на Левски Четин Садула бе изведен сам срещу Денчев и с прецизен фалцов удар направи 1:0.

С началото на втората част отново той бе изведен очи в очи със стража, но този път вратарят излезе предвидливо и изби.

Калиакра все пак стигна до втори гол. Това стана в 51-ата минута, когато Николай Петров хитро изведе Иван Александров сам срещу Денчев и деветката на каварненци намери мрежата с шут под плонжа на вратаря.

Треньорът на Черно море Стефан Генов мигновено реагира и пусна в игра тежката артилерия – Марио Жардел и Георги Божилов. Първият имаше шанс да намали изоставането в 56-ата минута, но не успя да укроти кълбото. В 65-ата минута отново той можеше да намали резултата, но центрирането към него се оказа твърде високо.

Калиакра реши всичко с два бързи гола между 75-ата и 77-ата минута. Първо Марко Марков се разходи из защитата на гостите и разстреля Денчев за 3:0. Две минути по-късно Четин Садула с удар от границата на пеналтерията оформи крайното 4:0.

Победата на Калиакра е трета от 13 мача, докато Черно море инкасира седмо поражение и остана на 7 точки от зона Лига Европа.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение