3. Черно море - Спартак 0:0 след първото полувреме

Черно море - Спартак 0:0 след първото полувреме

Черно море и Спартак завършиха 0:0 след края на първото полувреме във варненското дерби от 13-ия кръг на футболната „А” група. Двубоят се играе на стадион „Тича”, а главен съдия ще е Стефан Спасов.

Черно море и Спартак завършиха 0:0 след края на първото полувреме във варненското дерби от 13-ия кръг на футболната „А” група. Двубоят се играе на стадион „Тича”, а главен съдия ще е Стефан Спасов. Това е мач номер 60 между двата тима, като на стадиона има около 7 000 зрители, предаде репортер на „Нов Спорт”.

Мачът започна по-добре за Черно море като в 10-ата минута Георги Илиев навлезе в наказателното поле, но ударът му бе отразен от Николов. 5 минути по-късно попадение на Мирослав Манолов бе отменено заради засада. Последва хубав удар на Моралес от Спартак, който мина над напречната греда на Илчев. В 29-ата минута Йордан Юруков стреля от пряк свободен удар, вратарят Николов спаси, след което се стигна до сблъсък между Манолов и Иванович. Съдията Спасов показа жълти картони и на двамата. В 36-ата минута много силен удар на Андре бе отразен невероятно от вратаря на Спартак в ъглов удар. До края на първата част добри възможности за Черно море се откриха пред Фернандес и Илиев, но те не успяха да ги реализират.
Преди началото на мача Милен Петков отпадна от състава на Черно море заради контузия, като има съмнение за скъсан бедрен мускул.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Черно море: 1. Илчев    7. Стоянов   15. Александров   31. Манолов   23. Д.Георгиев   8. Андре   77. Юруков   5. Домакинов   21. Илиев   3. Периш   9. Фернандес

Спартак: 1. Николов   33. Д.Дончев   3. Ст. Георгиев   16. Димов   19. Петров   6. Иванов   28. Ст. Дончев   4. Моралес   5. Маринов   23. Иванович   8. Сакалиев
Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза