3. Черно море удължи серията от загуби на Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море удължи серията от загуби на Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Моряците” взеха трудна победа в София с 3:1, „белите” със зрелищна греда

Славия допусна шеста поредна загуба в  А група от началото на сезона. Този път „белите” отстъпиха на Черно море като домакини с 1:3 в среща от деветия кръг на първенството, която се проведе пред около 200 човека на стадион „Славия”.

За гостите от Варна точни бяха Живко Петков в 10-ата минута, Иван Коконов в 50-ата и Симеон Райков в 93-ата. За домакините почетното попадение вкара Мишел Платини в 56-ата минута. Това бе първият гол за столичния клуб от 5 мача насам. Десет минути преди края на редовното време славистите можеха да изравнят, но Бургзорг удари горната греда. Малко след това Райков сложи точка на спора с третия гол.

Така, след втората поредна загуба на старши треньора Иван Колев откакто застана начело на клуба, Славия е на предпоследното място във временното класиране с една 5 точки. Черно море е осми с актив от девет точки.

През първото полувреме отборът на Черно море видимо бе по-добрият. „Моряците” играха по-грамотно, предвижваха се по-компактно по терена и атакуваха по-агресивно. Първото положение в двубоя се случи пред вратата на столичния клуб. В 4-ата минута Георги Божилов стреля с глава, но не успя да намери очертанията на вратата. Гостите от Варна запазиха силното темпо в началните минути на двубоя и стигнаха до гол след статично положение. Тогава топката бе центрирана от ъглов удар, в наказателното поле Живко Петков надскочи всички и с глава даде преднина за варненци. Това е втори пореден двубой, в който Петков се разписва. Петков вкара и на ЦСКА за равенството 1:1.

След попадението домакините реагираха, но не по начина, по който би очаквал треньора Иван Колев. „Белите” трудно изнасяха топката, позволяваха лесно да губят топката пред наказателното поле на противника и като цяло липсваше креативност и острота в атаките на славистите. Всичко това предизвика и негативната реакция на привържениците, посетили двубоя на стадион „Славия”, като на момент те иронично ръкопляскаха на безсилието на домакините.

Първият удар към вратата на Черно море бе отправен едва в 31-ата минута. Жереми Манзоро шутира силно от границата на наказателното поле, но я прати много встрани в аут. До края на полувремето домакините се опитаха да наложат някаква преса на съперника и да задържат повече топката, това обаче не даде резултат.

Второто полувреме започна със смяна в редиците на Славия и по-активна игра. На терена влезе новото попълнение Костадин Дяков, което се оказа добър ход от страна на Колев.

В 50-ата минута отборът на Славия бе попарен с втори гол. Иван Коконов взе топката малко след централния кръг, напредна без въобще да бъде притесняван и с мощен удар от около 24-25 метра разстреля Емил Петров. Двата гола преднина за Черно море обаче бе стопена, като в основата на „бялата” атака, при която падна гола, бе именно влезлият Дяков. Той намери много добре в наказателното поле Мишел Платини и бразилецът с плътен удар по земя реализира.

Последваха силни минути за Славия, при които домакините можеха да изравнят. Първото по-сериозно положение  стана в 67-ата минута, когато Котев върна топката към вратаря Китанов и той я улови, при което съдията Георги Йорданов отсъди двоен фаул. Мишел Платини изпълни, но би право в куп от играчи от Варна.

Следващото много добро положение за столичани бе в 80-ата минута. Тогава Мичел Бургзорг направи нещо много красиво – изчака топката да тупне на земята след центриране, което заблуди бранител на гостите, и шутира мощно, но за негово нещастие нацели горната греда.

Точка на спора сложи Симеон Райков, който изпълни майсторски пряк свободен удар и прати топката до дясната греда. След това съдията свири край на двубоя. Но въпросите пред Славия не са съм края си...

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия