3. Черно море удари Пирин в нервен мач от първия пролетен кръг (видео)

Черно море удари Пирин в нервен мач от първия пролетен кръг (видео)

„Орлетата” загубиха у дома с 0:1 и остават в опасната зона, феновете на тима искат оставки

Отборът на Черно море победи като гост Пирин (Благоевград) с 1:0 в първия пролетен кръг от „А” група. Единственото попадение за „моряците” отбеляза Георги Божилов в 5-ата минута на срещата.

Варненци имаха известно игрово превъзходство през първото полувреме и освен гола създадоха още няколко опасни положения. Първата възможност в мача обаче се откри пред „орлетата” в 4-ата минута, когато Башлиев стреля с глава, но ударът му бе слаб и попадна право в ръцете на Илко Пиргов.

Още в следващата минута гостите откриха резултата чрез Георги Божилов, който засече с глава хубавото центриране на Атанасов отдясно.

В следващите десетина минути играта се водеше предимно в средата на терена, като до нови опасности пред вратите се стигна чак в 20-ата минута, когато Стойков бе изведен добре от Илиев, но ударът на капитана на Пирин прелетя над вратата.

В следващите десетина минути Тиаго от тима на „моряците” на два пъти получи правото да изпълни пряк свободен удар. При първия му опит топката премина застрашително покрай десния страничен стълб. Малко по-късно Тиаго отново пробва своя мерник от статично положение, като този път Аршинков изби със сетни сили кълбото в корнер.

Футболистите на Пирин започнаха по-активно втората част и създадоха няколко стойностни атаки. Първо в 63-ата минута след изпълнение на корнер от страна на Тони Костадинов, топката попадна в краката на Димитър Илиев, който стреля силно, но над напречната греда.

Малко по-късно отново Илиев бе в центъра на събитията след като преодоля двама защитници на Черно море и намери Веселин Стойков на границата на наказателното поле. Ударът на капитана обаче премина на сантиметри над горната греда.

С течение на времето „орлетата” усилваха натиска и не спираха да създават положения пред противниковата врата. В 77-ата минута стражът на гостите трябваше на два пъти да се намесва, за да предотврати изравнително попадение. Първо Башлиев можеше да нанесе удар с глава, но Пиргов изби. Топката обаче попадна на волето на Руслан Иванов, който нанесе много силен удар, париран със сетни сили от Пиргов.

След края на мача Димитър Илиев получи червен картон заради разправии с главния съдия Станислав Тодоров.

Недоволни от резултата и мястото на Пирин в класирането, феновете на „орлетата” започнаха да искат оставката на наставника на тима Костадин Ангелов. След тази загуба благоевградчани остават на 14-а позиция с актив от 11 точки и все още са в опасната зона. Варненци пък са осми с 25.

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

ВЛАСТЕЛИНЪТ НА ВАРНА: Черно море удари мощно Спартак!

"Моряците" изпуснаха исторически разгром

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч