3. Черно море удари Славия в 93-та минута (СНИМКИ+ВИДЕО)

Черно море удари Славия в 93-та минута (СНИМКИ+ВИДЕО)

Сердюк донесе безценните три точки

Черно море успя да измъкне победата срещу Славия в мача им от 24-ия кръг на efbet Лига. След равностоен сблъсък в Овча купел, големият герой за варненци бе Евгений Сердюк, който вкара решителния гол в 93-та минута!

Началните минути на срещата бяха равностойни без сериозни опасности пред двете врати. Четвърт час след началото Ертан Томбак напредна през центъра и опита изстрел от границата на наказателното поле, но покрай целта.

В 22-рата минута дойде първият много спорен момент. Евгений Сердюк беше изведен очи в очи със Светослав Вуцов. Нападателят си поведе топката, след което се строполи на тревата в искане на дузпа. Първоначалното решение на съдиите беше за засада. Повторенията обаче показаха, че такава няма. Намеси се и ВАР, а главният рефер Димо Димов извади жълт картон за симулация.

Три минути по-късно Сердюк пропусна златен шанс за гол. Васил Панайотов беше изведен зад защитата на „белите“. Той отклони към украинския си колега, който от чиста позиция стреля много неточно.

Половин час след началото Пабло Гарсия центрира в наказателното поле. Сердюк отклони с глава, но право в ръцете на Светослав Вуцов.

Шест минути по-късно Гарсия опита изстрел от дистанция. Стражът на домакините съумя да се намеси, макар и не по най-убедителния начин. Защитниците пред него обаче внимаваха и изчистиха.

В 40-ата минута Мартин Петков опита късмета си със силен удар от разстояние, но далеч покрай целта.

Само две минути, след като се появи на терена Борислав Цонев стреля директно от пряк свободен удар. Това се случи в 47-ата минута. Той успя да прехвърли стената, но Иван Дюлгеров имаше достатъчно време да реагира и спаси.

В 52-рата минута Черно море получи шанс да обстрелва вратата на Вуцов от фал. Сердюк стреля, но неточно. Десетина минути по-късно Радослав Кирилов центрира в наказателното поле, но Мартин Петков се размина с топката и не успя да отправи удар по посока вратата.  В 69-ата минута Матиас Курьор си освободи пространство за изстрел и отправи техничен към долния ляв ъгъл, но Вуцов реагира добре и изби/

В 71-вата минута канонада от изстрели по посока на вратата на Черно море не завърши гол. На три пъти защитник на „моряците“ застана на пътя на топката. Десетина минути преди края Георги Вълчев стреля от средна дистанция. Топката премина над вратата на Дюлгеров.

Победното попадение дойде в третата минута на добавеното време. След светкавична контраатака Родриго Вилела успя да намери главата на Евгений Сердюк, който от броени метри нямаше как да сбърка за 1:0. Така Черно море е вече с 42 точки на четвъртото място, докато Славия остава шести с 33.

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 83. Попадийн, 17. Дост, 77. Вълчев, 73. Минчев, 10. Кирилов, 11. Добрев, 9. Петков.

Черно море: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 6. Попов, 2. Панов, 27. Димов, 23. Гарсия, 71. Панайотов, 19. Курьор, 77. Велев, 9. Сердюк.

Разкритие: Локо (Сф) има нов треньор

Тунчев: Има разочарование

„Знаехме, че мачът ще се реши от статичните положения“

Генчев: Победата можеше да е по-изразителна

"Стояха добре до момента, в който допуснахме гола и бяхме наказани"

Героят на Левски: Чувството е неописуемо

„Надявам се, че и публиката се е забавлявала“

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец 0:2

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо