3. Черно море взе бронза след 2:0 над Славия на „Тича”

Черно море взе бронза след 2:0 над Славия на „Тича”

Отборът на Черно море си осигури третото място в класирането на „А” група кръг преди края на шампионата, след като надделя с 2:0 над Славия в пореден двубой от 29-ия кръг. Срещата се игра на стадион „Тича” във Варна пред около 3000 верни привърженици на „моряците”. Много силен мач за гостите направи вратарят на Славия Петров, чиито намеси предотвратиха разгром за столичани.

Срещата започна с домакински натиск, а удар на Юруков с глава в 5-та минута бе спасен от стража на Славия. 7 по-късно Дяков от Черно море получи кълбото в близост до вратата на „белите”, но топката попадна в обятията на Петров. В 17-ата минута Дубала пропусна най-чистото положение за гостите през първата част, след като излезе очи в очи с Пиргов, но стреля изключително неточно в аут.

Така дойде 33-ата минута, когато Юруков изпълни перфектен пряк свободен удар, но шутът бе избит с мъка в ъглов удар от вратаря на столичани. Само 120 секунди по-късно Кулибали пробва удар от воле, но отново Петров бе на висота. След още две минути стражът на „белите” отново показа страхотен рефлекс, след като извади удар с глава отблизо на Дяков. В 44-ата минута обаче Петров нямаше какво да направи, след като Кавдански си отбеляза злощастен автогол с глава след центриране на Алекс. Това бе и последната по-опасна ситуация за първата част и почивката дойде при резултат 1:0 за Черно море.

Второто полувреме започна по подобие на първото, с превес за домакините. В 54-ата минута Борносузов стреля от границата на наказателното поле, Юруков отклони топката и удвои преднината на варненци. След този гол темпото на игра видимо спадна, играта се изнерви и реферът започна да декорира футболистите на двата тима в жълто. Така дойде 84-ата минута, когато Даниел Георгиев от домакините се опита технично да прехвърли Петров, но вратарят на „белите” отново показа класа и спаси. В 88-ата минута Алекс стреля от разстояние, но героят за Славия в този мач Петров отново се намеси и спаси. До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и така „моряците” си осигуриха бронзовите медали и участие в Лига Европа догодина.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо