3. Черно море взе точка от шампиона (ВИДЕО)

Черно море взе точка от шампиона (ВИДЕО)

Тимът на Георги Иванов отново не загуби от Лудогорец

Отборът на Черно море взе точка от тима на Лудогорец, завършвайки наравно 1:1 като гост на „Лудогорец Арена”. След победата си с 3:1 през лятото, тимът на Георги Иванов не загуби и при втория си мач с шампионите от редовния сезон в „А” група.

Бакари изведе „моряците” в 35-ата минута в двубоя от междииния 20-и кръг, а крайното 1:1 оформи Козмин Моци в 73-тата минута. Равенството спря серията на разградчани от шест поредни победи в първенството, а това бе третия пореден мач без поражение в „А” група.

Въпреки че първата част мина под пълната доминация на домакините, „моряците” успяха да вземат минимален аванс. Вратарят на Лудогорец Иван Стоянов не бе допускал гол във вратата си цели 495 минути, но капитулира пред Бакари.

След бърза контраатака на Черно море, Георги Илиев изведе Бакари зад отбраната на разградчани. Нападателят на гостите напредна добре с топка в краката и остави зад себе си Ешпиньо.

Бакари остана очи в очи със Стоянов и стреля. Вратарят на Лудогорец успя да докосне топката, но тя все пак мина зад него. Ешпиньо се бе върнал на голлинията, но в последния момент се подхлъзна и сам довкара топката в опразнената врата.

В края на полувремето се откри и най-чистата възможност пред тима на Стойчо Стоев. Ешпиньо изведе много интелигентно Марселиньо в наказателното поле. Бразилецът овладя топката на гърди и стреля по диагонала, но не успя да намери очертанията на вратата на Китанов.

През втората част нещата на терена не се промениха особено. Лудогорец продължи с масирания натиск, докато Черно море разчиташе повече на контраатаки. Стойчо Стоев направи промени още в началото на втората част, пускайки Мисиджан и Роман Безяк, които раздвижиха атаката на разградчани.

В 73-тата минута падна и изравнителното попадение. След като търсеха повече движение в нападението си, домакините успяха да отбележат след статично положение. Козмин Моци успя да намери най-доброто място в наказателното поле на „моряците” при един ъглов удар и от няколко метра разстреля Китанов за 1:1.

Лудогорец продължи да натиска и след това, но плътно прибраната отбраната на гостите почти не позволяваше топката да стига до вратаря им.

Въпреки равенството, Лудогорец все още е недостижим на върха с актив от 47 точки, на седем от втория Литекс, който малко по-късно приема Черноморец и може да се доближи само на четири до шампионите.

Черно море, от своя страна, с подобни игри върви убедително към първата седмица, като в момента се намира на шестата позиция с 31 точки – толкова, колкото има и седмия Левски, който в момента играе с Любимец на стадион „Георги Аспарухов”.