3. Черноморец измъкна точката срещу Берое

Черноморец измъкна точката срещу Берое

Берое изпусна да победи Черноморец (Бургас), като двубоят под Аязмото завърши при резултат 1:1. Домакините могат да съжаляват, че не успяха да победят своя съперник, след като близо час играха с човек повече. Още в 27-ата минута капитанът на бургазлии Траян Дянков получи директен червен картон, след като спря откъсващия се Андонов. Старозагорци натиснаха своя съперник, но играчите на Илиян Илиев направиха много пропуски, за които само могат да съжаляват.

Срещата започна с невероятен пропуск за тима на Черноморец. В 7-ата минута Платини се опита с глава да намери свой съотборник, но Тодоров пресече паса и върна към своя вратар. Новото попълнение на „акулите” Мориц открадна топката и стреля от 12-ина метра, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата на Пейков. Осем минути по-късно бразилецът Платини изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар от границата на полето, но Пейков закова коженото кълбо пред голлинията.

В 27-ата минута дойде и повратният момент в двубоя. Георги Андонов се измъкна зад защитата на „акулите”, но капитанът на бургазлии Траян Дянков го повали пред дъгата на наказателното поле. Реферът Христо Ристосков не се поколеба и веднага показа червен картон на бранителя на Черноморец. След като останаха с човек повече на терена старозагорци наложиха териториален натиск и започнаха да редят една след други атаките към вратата на гостите.

В 31-ата минута Жеков центрира от дясно, Андонов се пребори с бранителите на „акулите” и стреля с глава от малкия пеналт, но топката мина над вратата. В следващата атака удар на Видолов бе спасен с мъка от Борел. В 33-ата минута капитанът Жеков се възползва от грешка на централния защитник Кръстев, но ударът му от движение мина покрай вратата. Три минути по-късно логично натискът на беройци даде резултат и те поведоха в резултата. Дончо Атанасов центрира от ляво към непокрития Искрен Писаров, който от 6-7 метра разстреля Борел – 1:0. Няколко минути преди края на полувремето Андонов хубаво си свали топката с глава, но изстрелът му бе спасен от стража на гостите.

И през втората част домакините продължиха да атакуват, а удар на Петър Костадинов от границата на полето мина над вратата на Черноморец. В ответната атака Платини свали топката с глава към Фернандес, но ударът на последния мина на сантиметри над напречната греда. В 59-ата минута Дончо Атанасов бе изведен на чиста позиция, но останал очи в очи със стража на гостите играчът на Берое стреля право в него.

Главният мениджър на Черноморец Красимир Балъков обърна мача, като пусна в игра Костадин Дяков и Мартин Тошев. Именно комбинация между двамата в 81-ата минута завърши с гол за бургазлии. Юношата на ЦСКА свали с глава топката към Дяков, който от много малък ъгъл с изстрел по диагонала матира Пейков. До края на мача домакините се опитаха да отбележат още един гол, но с много сърцата игра гостите удържаха равенството и оглавиха класирането в "А" група.