3. Черноморец разби Нефтохимик в бургаско дерби за Купата на България

Черноморец разби Нефтохимик в бургаско дерби за Купата на България

С 3:0

Черноморец победи Нефтохимик с  3:0 в бургаско дерби в регионалния финал от турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадион Лазур. Срещата бе изгледана от над 5000 зрители. Сините напълно надиграха градския съперник и заслужено продължават в турнира.

Резултатът беше открит от Емануил Манев в 32-ата минута. След избит от вратаря, Мотора направи добавка отблизо за 0:1. В 42-ата минута Черноморец удвои аванса си. Живко Петков бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на Нефтохимик. Най-красивият момент в мача дойде в 45-ата минута. Георги Маджаров с удар почти от центъра прехвърли излезлия малко напред вратар на Нефтохимик, оформяйки класиката в резултата.

В 54-ата минута Светослав Славов, в опита си да изчисти, удари лявата греда на собствената си врата.

В оставащите 30 минути играта бе спокойна и в резултата нямаше драма или някакви сериозни ситуации.

В оставащите  минути играта бе спокойна и на терена и в резултата нямаше драма, или някакви сериозни ситуации.

Черноморец ще срещне Ямбол в следващия кръг от турнира за Купата на България.