3. "ЧЕРВЕНА РАДОСТ": ЦСКА съсече Локо Пловдив за 8 минути и е на 1/2-финал за Купата! (ВИДЕО)

"Армейците" са на един мач разстояние от това да защитават трофея си

ЦСКА успя да победи с 2:0 Локомотив Пловдив в първия от 1/4-финалите за Купата на България. На "Българска армия" актуалният носител на трофея реши всичко с два гола за осем минути и не даде на "смърфовете" шанс да се върнат в срещата.

Локомотив Пловдив започна мача с изключително чисто положение. Още преди да е изтекла и минута Преслав Боруков бе изведен сам срещу Густаво Бусато, но бразилецът успя да скъси ъгъла и предотврати кошмарно начало за "армейците".

ЦСКА отговори в 18-ата минута. Греъм Кери изведе елегантно Брадли Мазику на стрелкова позиция, като защитникът стреля мощно в близкия ъгъл, но Лукас Рейдър успя да спаси.

В 31-ата минута Греъм Кери отново показа отличен поглед върху играта и намери Жорди Кайседо на границата на наказателното поле. Еквадорецът се обърна добре и стреля силно, но топката попадна в ръцете на Лукас Рейдър.

Две минути по-късно натискът на "червените" даде резултат. Жорди Кайседо бе перфектно намерен на фланга от Иван Турицов, след което се освободи от Томашевич и напредна, навлезе в наказателното поле и остана очи в очи с Рейдър. Еквадорецът бе безкомпромисен и мушна топката между краката на германеца за 1:0.

"Армейците" продължиха да натискат и логично достигнаха и до второ попадение. След разбъркване топката се озова в краката на Георги Йомов, който я овладя и стреля към вратата, а след рикошет в Томашевич и Паскалев, кълбото отново попадна в мрежата на "смърфовете".

В самия край на полувремето след центриране на Умарбаев от свободен удар се достигна до няколко неуспешни опита за изчистване, като Амос Юга подари топката на Александър Василев, който стреля от воле, но Бусато показа страхотен рефлекс и изби в ъглов удар, от който не последва нищо.

В 66-ата минута Карло Мухар напредна и намери по отличен начин Жорди Кайседо, който с добро движение без топка се освободи от отбраната на "железничарите" и излезе на добра позиция, но Рейдър сапси.

Минута по-късно Локомотив най-сетне успя да създаде голова възможност. Парвизджон Умарбаев центрира опасно към Димитър Илиев, който бе изпуснат от Греъм Кери и стреля опасно с глава, но Бусато улови.

В 80-ата минута Мено Кох не се ориентира добре при дълго подаване към Боруков и нападателят успя да се измъкне от нидерландеца, което го остави сам срещу Бусато, той стреля, но ъгълът бе много малък и бразилецът спаси.

Така ЦСКА вече очаква на жребий да разбере с кого ще премери сили за класиране на втори пореден финал за Купата, докато Локо Пловдив остава да се бори само на фронта в efbet Лига.

ЦСКА - Локо Пловдив 2:0
1:0 Кайседо 33
2:0 Йомов 41

Стартови състави:

ЦСКА: Бусато, Турицов, Матей, Кох, Мазику, Жеферсон, Юга, Мухар, Кери, Йомов, Кайседо

Локо Пловдив: Рейдър, Томашевич, Паскалев, Гомис, Витанов, Умарбаев, Василев, Карагерен, Марсел, Илиев, Боруков

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо