3. Чешки гранд спря победния ход на ЦСКА в Испания (СНИМКИ+ВИДЕО)

Чешки гранд спря победния ход на ЦСКА в Испания (СНИМКИ+ВИДЕО)

Тиаго и Жоржиньо се разписаха, дългокоса реферка свири две дузпи

Спарта Прага победи ЦСКА с 3:2 в контрола. Това беше петият мач на "червените" в Испания.  В понеделник „армейците“ победиха чешкия шампиона Виктория Пилзен с 2:1, а преди това се справиха с китайския Шанхай Шенхуа (1:0), загубиха от Академия Пушкаш с 1:3 и направиха 1:1 с германския Бохум.

Спарта е най-титулуваният и популярен клуб в Чехия с общо 33 шампионски титли и 14 национални купи, а понастоящем заема пето място в първенството и води сериозна битка за разпределението на евроквотите.

Головете за ЦСКА вкаха Тиаго от дузпа и Жоржиньо. Точни за съперника бяха Дръхал, Канга от дузпа и Чипчиу.

Мачът беше ръководен от дългокоса реферка, която се представи доста авторитетно и на два пъти беше безкомпромисна в решението си да посочи бялата точка.

Моуридес, чийто трансфер в Рапид (Виена) пропадна не се появи на терена. Цял мач на върха на атаката записа Али Соу, който беше откупен от италианския Киево. Той обаче нямаше късмета да вкара.

Спарта рано поведе. В 9-ата минута Ваклав Дръхал остана сам срещу Черниаускас и промуши топката под вратаря за 0:1.

ЦСКА изравни в 21-ата минута. Али Соу се пребори за топката, но бе изблъскан в гръб и "червените" получиха дузпа. Тиаго Родригес с мощен удар в средата на вратата изравни резултата.

"Армейците" направиха пълен обрат четири минути преди края на първата част. Жоржиньо се възползва от груба грешка на вратаря на чехите и с удар извън наказателното поле порази целта.

Второто полувреме бе изцяло за Спарта Прага. Три минути след подновяването на играта Сачек изведе Мартин Фридек, който не намери целта.

В 64-ата минута Бикел отне топката от на Канга и подаде към Жоржиньо, който от непосредствена близост стреля в тялото на вратаря. Три след това Спарта изравни. Гейлор Канга бе точен от дузпа, която предизвика недоволство сред футболистите на българския отбор.

Чехите стигна до успеха в 81-ата минута. Резервата Кристиян Малинов сбърка елементарно в половината на съперника, след което Александру Чипчу бе изведен сам срещу вратаря и той с техничен удар вкара за 3:2.

В събота ЦСКА ще изиграе последната си контрола в Испания срещу Динамо Киев.

ЦСКА - СПАРТА ПРАГА 2:3
0:1 Дръхал (9')
1:1 Тиаго Родригес (21'-дузпа)
2:1 Жоржиньо (41')
2:2 Канга (67'-дузпа)
2:3 Чипчиу (81)

СТАРТОВ СЪСТАВ НА ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков, 16. Жанио Бикел, 6. Рубен Пинто (к), 20. Тиаго Родригес, 8. Едвин Джеси, 7. Жоржиньо, 22. Али Соу;

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите