3. Чудо: Левски би белоруси

Чудо: Левски би белоруси

„Сините” надвиха Динамо Минск с 1:0 в третата си контрола в Кипър. Мирослав Антонов с дебютен гол, изгониха Гошо Петков, а Тевия се контузи

Отборът на Левски спечели третата си контрола на кипърска земя. Възпитаниците на Георги Иванов победиха Динамо Минск с 1:0 и преодоляха белоруския кошмар, който имат от БАТЕ Борисов. Новото попълнение Мирослав Антонов отбеляза единственото попадение на Общинския стадион в Агия Напа, което бе негово дебютно със синята фланелка. Вратарят Георги Петков пък бе изгонен през второто полувреме за грубо нарушение. Ганаецът Майкъл Тевия, който се появи в игра през второто полувреме, получи контузия в края и бе заменен преди края на редовното време.

Левски започна вихрено мача и още в 4-ата минута новото попълнение на „сините” Мирослав Антонов откри резултата, отбелязвайки дебютния гол за новия си тим. Жоазиньо центрира отляво на нападението на Левски, Антонов пое кълбото и с мощен удар под гредата не остави шансове на Горбунов.

Няколко минути по-късно Миро Антонов можеше да удвои преднината на българите, но пропусна да засече добро центриране на Веселин Минев. Последва изравняване на играта и наред бяха белорусите. В 22-ата минута Георги Петков показа, че подготовката му върви повече от добре, след като изби силен далечен удар на Ясинский. Миро Антонов обаче отново бе близо до нов гол в 37-ата минута, но пласирането му не бе добро и бранител на Динамо го изпревари при центриране на Жоазиньо. Бразилецът пропусна добра възможност точно преди почивката, когато бе намерен от Бардон, но стреля в аут.

След подновяването на играта Александър Александров-Кривия и Николай Димитров замениха Дарко Тасевски и Димитър Телкийски. По-късно през втората част на терена се появиха още Тевия, Христов, Кръстовчев, Балтанов, Топузаков и Огнянов, а напуснаха Сърмов, Антонов, Жоазиньо, Бардон и Милиев.

Левски бе по-силният отбор на терена. В 64-ата минута Седрик Бардон нацели топката от воле, но Горбунов успя да спаси. Четири минути по-късно обаче Георги Петков отново напомни за себе си след слабия първи сезон. Вратарят фаулира противников играч на границата на пеналтерията и получи директен червен картон. Така на практика се извърши смяна, тъй като двубоят бе контрола, и Божидар Митрев застана под рамката.

В края на срещата резервата Тевия, който премина в Левски от Локомотив Мездра, получи контузия и напусна терена преди края на двубоя.

Миналата година двата отбора се срещнаха в Турция и завършиха 0:0.

Следващата контрола на Левски е на 12 февруари, петък, срещу полския Легия. Двубоят ще се проведе на Националния стадион на Кипър в Никозия. На 15-и „сините” излизат срещу Слован Либерец в последната си контрола на острова на Афродита.