3. Чудовищно! Фенове на ЦСКА прекратиха мача в Мездра (видео)

Чудовищно! Фенове на ЦСКА прекратиха мача в Мездра (видео)

Служебна загуба 0:4 за "червените", след като агитката им нахлу на терена. 3 мача лишаване от домакинство за отбора.

Служебна победа с резултат 4:0 ще бъде присъдена на Локомотив (Мз) срещу ЦСКА. Домакините поведоха с 1:0 с гол на Исмаил Иса в 61-ата минута, а кратко след това голям брой от привържениците на гостите преодоляха загражденията в сектора за гости и нахлуха на терена зад вратата на Иван Караджов. Малобройните охранители на стадиона не успяха да удържат избеснелите запалянковци и те навлязоха на терена. Кратко след това срещата бе прекратена.

Ексклузивни снимки от ексцесиите в Мездра можете да видите ТУК.

Проверка на Novsport.com показа, че ЦСКА трябва да бъде лишен от домакинство за 3 мача. Това пише в Дисциплинарния правилник на БФС, чл. 37, т. "В". "При навлизане на публика на игралното поле, спиране на играта, с последствие и прекратяване на срещата" санкцията е 3 мача лишаване от домакинство и 15 000 лева глоба. Това означава, че двубоят с Пирин от 20-ия кръг на "А" група в сряда ще се играе извън София.

Пред "Дарик" комисар Златанов от РДВР обясни, че футболните срещи в "А" група не е задължително да се пази от полиция, а може и от лицензирана охранителна фирма.

Първото полувреме бе особено слабо по отношение продукцията на двата състава. В рамките на първите 45 игрови минути бяха създадени малко голови положения, като същевременно грешните, прибързани и неточни отигравания изобилстваха.

Сред по-активните и по двата фланга в редиците на ЦСКА бе Мишел Платини, който още в осмата минута създаде добра възможност за френския полузащитник Елиот Гранден. Бразилецът центрира остро от крайната линия пред вратата на Линков. Там Гранден се хвърли в опит да засече кълбото, но не успя да достигне до подаването. В 20-ата минута капитанът на домакините Предраг Пажин допусна потенциално фатална грешка в отбрана. Висока топка през средата на терена бе насочена към Платини. Пажин трябваше да се справи с лесната ситуация, но вместо това не засече топката и изпусна Платини. Бразилецът се впусна след кълбото, но то бе отскочило прекалено напред и нападателят се сблъска със стража на „червените” Йордан Линков.

Исмаил Иса бе цел на повечето извеждащи подавания пред пеналта на ЦСКА. На два пъти нападателят имаше възможността да обстрелва рамката на Иван Караджов, но така и не успя да оползотвори добрите си възможности.

Първото полувреме завърши без други голови положения, а в заключителните минути играта придоби по-накъсан вид, след като броят на нарушенията нарасна осезаемо.

След паузата играта започна с атака на Иса и Керчев. Последният успа да се измъкне на добра позиция за обстрел и запрати топката към близкия ъгъл на Караджов. Стражът успя да блокира и да изчисти в ъглов удар. В 52-ата минута Коста Стоянов стреля точно след заучено изпълнение на пряк свободен удар. Топката обаче бе отклонена от Линков.

В 56-ата минута настъпи една от малкото спорни до този моменти ситуации. Гранден бе изведен добре от Платини. Французинът обаче не достигна навреме до топката и като че ли удари вече уловилия кълбото Линков. Това предизвика струпване на играчи в черно около играча на ЦСКА и кратко спречкване между двата отбра. Реферът успокои положението с три жълти картона.

Кратко след това Иса проби към вратата на ЦСКА, но топката му бе избита в ъглов удар от Виданов. При последвалия корнер Иса откри резултата с удар с глава към близката греда. Караджов не успя да реагира навреме и Локомотив поведе с 1:0.

Минута по-късно към терена полетяха камъни и други различни предмети, хвърлени от запалянковците, които вече бяха прескочили загражденията на сектора за гости. Малко след това запалянковците преобърнаха рекламните пана и нахлуха на игрището. Някои от привържениците се опитаха да предизвикат сблъсъци край трибуните с фенове на Локомотив. При пристигането на полицията ситуацията постепенно бе овладяна, а срещата в крайна сметка бе прекратена.
Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо