3. Дърводелците от Милсами шокираха Лудогорец в Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дърводелците от Милсами шокираха Лудогорец в Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионът на Молдова се наложи с 1:0, въпреки тоталната доминация на „орлите”

Лудогорец допусна неприятна домакинска загуба на старта на европейската си кампания. Шампионът на България отстъпи с 0:1 от първенеца на Молдова Милсами в Разград в първия двубой от втория предварителен кръг от турнира Шампионска лига.

„Орлите” през цялото време доминираше и създаде всичко по-интересно и футболно в двубоя, докато играчите на Милсами изцяло се браниха без да демонстрират някаква класа. Въпреки това молдовците взеха важната първа победа след центриране от ъглов удар. Голмайстор стана Антонюк.

Двубоят реванш е на 21-и юли в Молдова.

През първото полувреме Лудогорец изцяло владееше инициативата и футболистите на треньора Рибейро създадоха всички по-интересни и опасни положения. С напредването на времето „орлите” вдигнаха чувствително темпото и действията се развиваха изцяло в половината на молдовския шампион. Първата опасност пред вратата на Мицу стана в 24-ата минута. Тогава Мисиджан центрира към непокрития в наказателното поле Михаил Александров. Българският национал стреля с глава, но покрай дясната греда.

Гостите от Молдова хвърлиха всички сили в защита и атакуващите футболисти на Лудогорец срещнаха сериозен отпор. Домакините трудно излизаха на чисти голови позиции. На моменти „орлите” пресираха здраво съперника си, но опълченски прояви в защита успяха да запазят мрежата на Мицу „суха”.

В 29-ата минута Мишо Александров завърши добра атака на „зелените” с мощен удар, но стражът на Милсами показа  рефлекс и изби. След това Мисиджан изпробва късмета си с диагонален удар, но вратарят отново излезе победител в този дуел.

Отборът на старши треньора Юри Осипенко имаше точно две положения за цялото първо полувреме, но едно от тях се оказа фатално за Лудогорец. Първо Белак бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава отправи коварен удар, но бе отразен с вещина от Владо Стоянов в корнер. След изпълнението на ъгловия удар обаче гостите имаха повод да ликуват. Цялата защита не успя да реагира по подходящ начин на центрирането, Антонюк бе оставен сам в невралгична зона и от около метър не сгреши.

До края на частта домакините направиха всичко по силите си да възстановят равенството. Удар на Мисиджан бе избит почти от голлинията и така нулата до името на Лудогорец се запази...

През второто полувреме статуквото се запази. Лудогорец доминираше през цялото време и търсеше всякакви пътища към вратата на Мицу, но сгъстената отбрана на Милсами продължи да бъде непреодолимо препятствие. Отборът от Молдова отново бе приел тотално играта в половината си.

В 60-ата минута гостите, които показаха с действията си на терена, че са далеч от класата на Лудогорец, можеха да вкарат и втори гол. Влезлият като резерва Буд отправи коварен удар с глава, но Стоянов отново показа завиден рефлекс и изби.

В заключителните минути румънецът Препелица получи топката на границата на наказателното поле и отправи истински снаряд, но топката профуча над горната греда.

ЦСКА задържа Линдсет с двойна заплата

Ръководството на ЦСКА ще предложи двойна заплата на Джонатан Линдсет

Балъков и Акрапович варианти за Хебър

Не едно или две, а цели 15 имена се борят за треньор на Хебър

Славия следи ситуацията с вратар на ЦСКА

Славия следи ситуацията с вратаря на ЦСКА Димитър Евтимов и е възможно "белите" да го привлекат като свободен агент през зимата