3. Дъжд, кал, битка и 0:0 в Мездра

Дъжд, кал, битка и 0:0 в Мездра

Тежките условия и мокрият терен попречиха на Локо и Славия да покажат красива игра и головите положения бяха рядкост.

Отборите на Локомотив (Мездра) и Славия не успяха да се победят в скучен първи мач от 17-ия кръг на родната „А” група и завършиха 0:0. Тежките условия и мокрият терен попречиха на двата отбора да покажат по-добра игра и головите положения бяха рядкост.

Срещата, която се игра пред неповече от 300 фенове, започна слабо и мудно. В 5-ата минута Джоров отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но защитата на Славия успя да изчисти. Две минути по-късно Даниел Пеев центрира от фаул в пеналта, а Керчев успя да изчисти.

Първата по-сериозна опасност пред вратата на Славия дойде в 13-ата минута, след като Христозов отправи коварен изстрел, Мболи плонжира, но изпусна топката, която бе изчистена от защитник в бяло. В 24-ата минута Русев стреля в движение от наказателното поле, Мболи обаче отново спаси.

"Белите” създадоха първото си положение в 33-ата минута след опасен удар на Димитров от границата на наказателното поле. Линков изби несигурно, но след това защитата изчисти топката. До почивката двата отбора не успяха да сътворят нещо по-сериозно и двете нули на таблото се запазиха.

През втората част футболистите на Войн Войнов бяха по-активни на терена, но направиха някои пропуски. В 51-ата минута влезлият като резерва Исмаил Иса стреля от малък ъгъл, но Мболи отрази удара му.

В 67-ата минута Керчев бе добре изведен от Коприваров и стреля от малкия пеналт, но Мболи изби със сетни сили.

В последните минути футболистите на Вили Вуцов се мобилизираха и имаха шанс да вкарат решителен гол, но шансът не бе на тяхна страна. В 85-ата минута Дани Пеев центрира опасно в наказателното поле на Локомотив, но там нямаше кой да играе с топката. Две минути по-късно Вълев засече добро центриране на Дяков от дясно, Линков отново бе на мястото си и спаси.

Така двата отбора не успяха да си отбележат гол и си поделиха по една точка.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо