3. Девойките изпуснаха Беларус в мач с четири червени картона

Девойките изпуснаха Беларус в мач с четири червени картона

Мачът в Тетевен завърши 1:1

Националният отбор на България за девойки до 19 години направи 1:1 във втората приятелска среща с Беларус, играна на стадион „Георги Бенковски” в Тетевен.

Двубоят бе напълно равностоен, без много положения, а както и в първия мач, завършил с успех 3:1 за гостите, момичетата на Емил Кърцелски поведоха. Това се случи в 80-та минута. Евдокия Попадинова тръгна от центъра и успя да завърши бързия си пробив с гол, втори за нея срещу този съперник.

В 82-та минута белрауските останаха с една по-малко. Дария Маринина получи втори жълт картон и пое към съблекалнята. Секунди по-късно обаче гостенките изравниха. Точна след ъглов удар и изпълнение с глава беше Хана Казюпа.

В добавеното време нервите на някои от момичетата в двата отбора не издържаха и се стигна до сбиване. Впоследствие червени картони получиха Калина Кичукова, Палина Бешцен и Вита Никалаенка.