3. Девойките на България не удържаха Нидерландия

Девойките на България не удържаха Нидерландия

Тимът на Ангел Славов допусна 5 гола в края

Националният отбор на България за девойки до 17 години допусна поражение от един от фаворитите в група А5 Нидерландия с 2:6 в двубой от европейските квалификации. Така, след загубата от Швейцария в първия мач, българският тим е на последна позиция без точков актив преди последната среща с Финландия на 18 октомври.

В Албена тимът на Нидерландия поведе в 35-ата минута чрез попадение на Зуидберг, но Андреа Бояджиева върна надеждите на нашите момичета само две минути по-късно. В 64-тата минута Мариела Петрова реализира пълен обрат за нашия тим преди обаче да дойде кошмарният развой в последните минути, в които гостите реализираха пет безответни гола.

В класирането лидер е Финландия с 6 точки, а Нидерландия и Швейцария имат по 3.

Съставът на България: 1. Огняна Бургоджиева, 5. Гергана Халянова, 16. Ана Церовска (57 – 3. Йорданка Парнарова), 6. Тереза Попова, 2. Елена Каменова, 4. Ивана Чалъкова, 7. Моника Балиова (83 – 18. Рая Бонева), 14. Андреа Бояджиева, 9. Никол Диманова (57 – 8. Мариела Петрова), 11. Катерина-Мария Равначка (83 – 15. Весела Калинова), 13. Теодора Митова (73 – 17. Ния Дулева).

Селекционер: Ангел Славов

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!