3. Динамо Киев разби Лудогорец с 4:1 в Турция (ВИДЕО)

Динамо Киев разби Лудогорец с 4:1 в Турция (ВИДЕО)

Десподов от дузпа вкара единствения гол за разградчани

Лудогорец допусна поражение с 1:4 от Динамо Киев в поредната си контрола на турска земя. Укрианският тим заби три от головете си преди да са изминали и 50 минути игра, а почетното попадение за родния тим отбеляза Кирил Десподов от дузпа в 78-та минута.

Първият удар към една от двете врати отправи Каули Оливейра. Вратарят Бушчан не бе особено убедителен, но все пак изби. За негов късмет не последва добавка.

Четвърт час след началото Мануел Шоу фаулира съперник в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа и червен картон. Зад топката застана Гармаш, който реализира за 1:0. На мястото на Шоу на терена се появи Алекс Сантана.

Последва натиск на Лудогорец. В 32-рата минута Десподов намери Пиерос Сотириу в наказателното поле, но кипърецът не съумя да затрудни Бушчан.

Четири минути по-късно Рик Джонатан стреля от границата на наказателното поле. Получи се рикошет в защитник, а топката се отби от напречната греда.

В 37-ата минута Тимчук отправи опасен удар. Серджио Падт успя да избие в корнер. При последвалия ъглов удар украинците удвоиха преднината си. Витиньо беше сам във вратарското поле. От непосредствена близост той успя да бутне топката в мрежата.

Главният рефер от самото начало изнерви мача с многото показани жълти картони. В края на първата част емоциите взеха превес и футболистите се спречкаха в центъра на терена.

В началото на втората част Динамо Киев направи резултата класически. Буялски беше оставен непокрит в наказателното поле. Неговият удар беше избит от тялото на Падт, но при добавката Микола Шапаренко нямаше как да сбърка.

Минута по-късно разградчани бяха много близо до гола. Кирил Десподов центрира от пряк свободен. Игор Пластун изпревари вратаря, но ударът му с глава премина на сантиметри над напречната греда.

В 64-тата минута Рик опита удар от границата на наказателното поле, но той бе твърде слаб и не затрудни вратаря на Динамо.

Четири минути по-късно Ихинио Марин беше изведен зад защитата на Динамо Киев. Той отбеляза, но попадението не беше зачетено заради засада.

В 76-ата минута украинският шампион вкара четвърти гол във вратата на Лудогорец. Защитата на „орлите“ беше матирана с няколко подавания. Шапаренко нахлу в наказателното поле и подаде на Скорун. Той залъга бранител и с прецизен удар не остави шансове на Падт.

В 78-ата минута разградчани все пак върнаха един от головете. Десподов се възползва от грешка на Динамо и се озова очи в очи с вратаря Денис Бойко. Нападателят на родния тим обаче беше повален в наказателното поле. Съдията отсъди наказателен удар, който беше реализиран от потърпевшия Десподов за 1:4.

Състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 30. Игор Пластун, 21. Жан Карничник,  6. Шакил Пинас, 22. Джордан Икоко, 23. Мануел Шоу (Алекс Сантана 18'), 64. Доминик Янков, 95. Каули Оливейра, 11. Кирил Десподов, 73.Рик Джонатан, 19. Пиерос Сотириу

Треньор: Анте Шимунджа

Динамо Киев: 1. Бушчан, 44. Дубинчак, 34. Сирота, 25. Забарни, 24. Тимчук, 5. Сидорчук, 8. Шепелев, 19. Гармаш, 22. Витиньо, 20. Караваев, 7. Вербич

Добрин Гьонов: Всяко начало си има край