3. Днес се играят 1/4 финалите за Купата на България

Днес се играят 1/4 финалите за Купата на България

Днес ще се изиграят четвъртфиналните срещи от турнира за Купата на България. С тези двубои се открива футболната година в нашата страна. Както е известно, първият кръг от пролетния полусезон бе отложен заради тежките атмосферни условия. Днешните мачове ще може да следите директно благодарение на Novsport.com. Крайният победител в двубоите се определя само от един мач и няма преигравания. Ако двата отбора не успеят да се победят в редовното време, следват две продължения от по 15 минути и изпълнения на дузпи.

ЦСКА - Пирин
Днес от 16:00 на стадион "Българска армия" ЦСКА приема Пирин в мач от турнира за Купата на България. Цените на билетите ще бъдат съответно 5,4,3 и 2 лв. Треньорът на "армейците" Димитър Пенев ще може да разчита на почти всички свои основни футболисти. Контузени са Здравко Лазаров, Владимир Манчев и Павел Виданов. Назакани няма. Очаква се Пената да заложи в атака на новото попълнение Саидходжа, който ще бъде подпомаган в по-задни позиции от Маркиньос и Давид Силва. Очертава се титуляри да бъдат още Данчо Тодоров, Виктор Мороз, Тодор Янчев, както и Минев и Машадо. Младият Бранеков, Тошев, Тонев, Чипев и Узунов най-вероятно ще останат на резервната скамейка. Треньорът на Пирин Петър Михтарски няма да може да разчита на цели 11 футболисти в този двубой, които отпаднаха от групата заради грипна епидемия и контузии. Очаква се той да играе в схема с двама нападатели. Най-вероятно те ще бъдат Делев и Метушев. Паланков, Галчев, Коцев и Коемджиев са почти сигурни титуляри в този двубой.

Вихрен - Левски
Двубоят между двата отбора е с начален час 14,00. Треньорът на гранда от София Емил Велев няма да може да разчита на контузените Бензукан, Ники Димитров, Кръстовчев и Мартин Димов, както и на извадения от групата Юсеф Рабех. Очаква се Кокала да върне в състава чеха Давид Бистрон, който е възстановен от травмата си. Гонзо, Жоазиньо и Йовов най-вероятно ще водят атаката на "сините" в този мач. Очаква се новото попълнение Фелипе да Коща също да бъде титуляр. Треньорът на санданския отбор Филип Филипов нямада може да разчита на Шукардиня и Золтан Фехер. За сметка на това Фичо ще има на разположение всички други свои основни футболисти. Очаква се новото попълнение Маладенис да започне като титуляр за тима. Десислав Русев също най-вероятно ще намери място в стартовите 11. Другите очертаващи се титуляри за Вихрен са Зографакис, Еривертон, Еламе, Паес, Сантош и Джоров.

Несебър - Литекс
Двата отбора се изправят един срещу друг на градския стадион в Несебър от 14:30. Треньорът на домакините Валери Дамянков няма да може да разчита на контузените Митев и Пчеларов. Наставникът на гостите Мъри Стоилов остава без Вилфред Нифлор, който все още не е напълно възстановен за този двубой. Очаква се той да пусне като титуляри новите попълнения Петков, Кишишев, Шандор и Дока. Пламен Николов, който бе пред трансфер в Миньор преди няколко седмици, също се очаква да започне в стартовите 11 за ловчанлии.

Ботев (Криводол) - Миньор (Пк)
Треньорът на криводолци Анатоли Тонов ще може да разчита на всички свои футболисти и ще извади най-доброто за този мач. Перничани ще бъдат без контузения Боби Дичев и наказания Христо Господинов. Очаква се техният треньор Митко Алексиев да пусне като титуляри Хазуров, Петров, Станков, Янкович и Дюлгеров. Почти сигурно е, че и новото попълнение на тима Петер Лерант ще бъде в стартовите единадесет.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза