3. ДРАМА НА ГЕРЕНА: Две дузпи не стигнаха на Левски и Ботев Вр да се победят (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ники Михайлов и Красимир Костов се превърнаха в герои за отборите си

Левски не успя да победи Ботев (Враца) в последния мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на "Герена" завърши 0:0. Ники Михайлов спаси дузпа още в началото, а вратарят на гостите Красимир Костов отрази удар от 11-те метра след почивката.

“Сините” пропуснаха да се изравнят със седмия Локо Пд. Тимът на Станимир Стоилов е осми с 18 точки. Ботев пък настигна 12-ия Пирин.

Гостите можеха да поведат още в петата минута. Дориан Бабунски се пребори за топката със сънародника си Гьоко Зайков и стреля, но Николай Михайлов спаси. Секунди след това реферът отсъди дузпа за Ботев след грешка на Иван Горанов. Бабунски застана зад топката, но вратарят на Левски отрази удара му.

Това е втори поредин наказателен удар спасен от национала, който парира удар от 11-те метра на Пламен Крачунов при победата с 2:1 над Локомотив (София).

В 14-ата минута удар на Здравко Димитров  изпревари персоналния си пазач Бауренски и шутира по земя, но покрай дясната греда на Костов.
Първият точен удар за домакините дойде в 24-ата минута, когато Гьйоко Зайков пусна  страхотен пас към Здравко Димитров. Той с едно движение изведе Боби Цонев, но ударът на халфа национал беше спасен от Костов.

В следващата атака Билал Бари направи непростим пропуск. Борислав Цонев подаде надясно към Георги Миланов. Той върна топката във вратарското поле. Там мароканският нападател беше изпреварил Йоан Бауренски, но ударът му с десния крак мина над вратата на врачани.
Малко след на половин час игра Цонев получи центриране от Патрик-Габриел Галчев и от 2-3 метра страля в трялото на вратаря на гостие, кото демонстрира отличен рефлекс и изби в ъглов удар.

Пет минути преди края на първата част "сините" получиха неприятен удар, след като Георги Миланов се контузи при сблъсък с Красимир Тодоров и трябваше да бъде изнесен на носилка от терена. Той бе принудително заменен от Марин Петков.

Пет минути след началото на втората част Юлиан Ненов стреля по диагонала и топката кацна върху напречната греда на Михайлов преди да излезе в аут. След това Левски отново тръгна масирано в атака. В 51-ата минута Андриан Краев смени добре посоката на границата на наказателното поле и стреля, но Костов спаси. Добавката на Марин Петков също беше парирана от стража на врачани.

В 57-ата  Борислав Цонев засече остро центриране на Иван Горанов, но топката профуча покрай вратата. В 64-ата Ненов падна в пеналта, след като бе докоснат от Драган Михайлович и получи жълт картон за симулация.

Марин Петков надхитри Диего Фераресо, който събори "синия" талант в наказателното поле и принуди Димо Димов да отсъди дузпа за Левски в 70-ата минта. Борислав Цонев стреля от бялата точка, но Красимир Костов спаси.

Десетина минути преди края домакините поидскаха дузпа, след като Здравко Димитров се свлече на терена, но съдията подмина ситуацията. Малко след това Хосе Кордоба отправи фантастичен пас към Боби Цонев, който стреля, но не успя да преодолее Красимир Костов. Врачани пък отвърнаха с мощен, но неточен шут на Иван Митрев.

Осем минути преди края на мача Хосе Кордоба намери останалия сам Борислав Цонев, чийто удар бе спасен от Красимир Костов. Малко по-късно Радослав Цонев стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но Костов докосна леко топката и тя рикошира в напречната греда. До края така и не падна гол.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ ВР 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 13. Николай  Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 7. Георги  Миланов, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 89 Андриан Краев
БОТЕВ ВР: 76. Красимир  Костов, 22. Диего Фераресо, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 2. Валери Христов, 21. Сержио Рамос да Силва, 88. Йоан  Бауренски, 23. Иван Митрев, 94. Юлиан Ненов, 20. Дориан Бабунски, 28. расимир Тодоров
Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА