3. ДРАМА НА "ТИЧА": Лудогорец надви храбър Черно море (ВИДЕО)

ДРАМА НА "ТИЧА": Лудогорец надви храбър Черно море (ВИДЕО)

Шампионите пречупиха „моряците“ с 3:2

Лудогорец победи Черно море за шести пореден път във футболния елит на България.

Шампионите спечелиха с 3:2 визитата си във Варна от 8-ия кръг на efbet Лига, за да останат без поражение през кампанията и да нанесат второ такова на „моряците“.

Разградчани вкараха по веднъж в началото на двете полувремена, домакините изравниха точно преди почивката, но в 66-ата минута Лудогорец нанесе своя 3-и удар, докато 10 по-късно Черно море оформи крайното 2:3 от дузпа.

Благодарение на успеха си „орлите“ изпревариха своя опонент във временното класиране, тъй като събраха 16 точки, с една повече от възпитаниците на Илиан Илиев, които удариха и една греда.

Гостите откриха резултата още във втората минута на срещата. Кирил Десподов изпълни прекрасно пряк свободен удар от 20-тина метра и не остави шансове на вратаря на домакините Иван Дюлгеров за 1:0 за Лудогорец.

Черно море можеше да изравни в 9-та минута. Мади Кета проби отляво, навлезе в наказателното поле и стреля, но за късмет на шампионите топката премина на сантиметри встрани от вратата.

В 13-та минута Петар Босанчич центрира в наказателното поле на гостите, Живко Атанасов засече топката с глава, но тя премина над вратата.

В 23-та минута късметът отново бе на страната на Лудогорец, след като топката се отби в страничната греда след хубав удар на Закариа Беншаа отдясно. В 38-та минута Дени Групер стреля опасно с глава, но топката попадна в ръцете на вратаря Иван Дюлгеров.

Във втората минута на даденото от съдията двуминутно продължение на първата част Черно море изравни.

Евгений Сердюк стреля опасно, вратарят на гостите Серджио Падт не успя да улови топката, а притичалият Закариа Беншаа вкара за 1:1.

Второто полувреме започна по начина, по който и първото - Матиас Тисера се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и вкара за 2:1 за Лудогорец в 49-ата минута.

120 секунди по-късно Евгений Сердюк засече топката с глава след центриране от корнер, но топката премина встрани от вратата.

В 66-та минута Бернард Текпетей стреля много силно от дистанция и вкара трети гол за "орлите". Малко след това вратарят на Черно море Иван Дюлгеров успя да спаси опасен удар на Сисиньо.

В 74-та минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка.

След консултация с ВАР главният съдия Иво Андреев отсъди наказателен удар, който Евгений Сердюк реализира в 76-та минута.

За повече обаче домакините нямаха сили, така че в крайна сметка трябваше да се примирят с поражението, макар да изиграха много добър мач, превърнал се в истинско зрелище и предложил много емоции на феновете.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛУДОГОРЕЦ 2:3
0:1 Кирил Десподов (3)
1:1 Закария Беншаа (45+2)
1:2 Матиас Тисера (48)
1:3 Бернард Текпетей (66)
2:3 Евгений Сердюк (76, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 77. Стефан Велев, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (к), 7. Матеус дос Сантос, 88. Мимито Роша, 20. Мади Кета, 31. Закария Беншаа, 9. Евгений Сердюк;

Треньор: Илиан Илиев;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов (д), 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Кафумана, 32. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей, 73. Рик Джонатан, 82. Иван Йорданов;