3. ДРАМА НА "ВАСИЛ ЛЕВСКИ": VAR спаси ЦСКА 1948 срещу вдъхновен Локо (Сф) (ВИДЕО)

ДРАМА НА "ВАСИЛ ЛЕВСКИ": VAR спаси ЦСКА 1948 срещу вдъхновен Локо (Сф) (ВИДЕО)

Илия Димитров се завърна с гол, Галин Иванов вкара от дузпа в 93-та минута за 1:1

ЦСКА 1948 и Локомотив София завършиха 1:1 в мач от 3-ияя кръг на efbet Лига. Първо попадение на Илия Димитров в 75-ата минута на мача даде аванс на "железничарите", а Галин Иванов изравни от дузпа в добавеното време, след като съдията Димитров разгледа ситуация в наказателното поле на Локо и за игра с ръка даде дузпа, която играчът на "червените" реализира".

Локомотив започна по-активно двубоя, но отбраната на "червените" действаше с вещина.

ЦСКА 1948 създаде много добра възможност за отбелязване на гол, но ударът на Денислав Александров, който си намери добра позиция за стрелба мина малко встрани от вратата, всичко това стана в 12-ата минута на двубоя. Три минути по-късно отличен удар на Галин Иванов фронтално срещу Любенов накара вратарят на символичните гости да демонстрира рефлекса си.

В 19-ата минута Лулала преодоля съперников играч, но не намери добро продължение на атаката в наказателното поле на "червените".

Локомотив София пропусна чудесен шанс да открие резултата в 30-ата минута, но ударът на Николов с глава мина встрани от вратата след пас на Рапосо отдясно. Десет минути по-късно отново той пропусна да се разпише, след като си освободи място около точката на дузпата, но шутът му мина над гредата. По-острият тим беше този на тима от Надежда, но гол така и не падаше.

В края на първото полувреме отново Валентин Николов направи същото изпълнение като предишните два и отново не сполучи.

Локомотив София направи първата сериозна възможност през втората част. В 51-ата минута Лулала стреля от няколко метра с глава, но топката не затрудни Тодоров. Четири минути по-късно Марио Топузов стреля опасно, но отново не се получи, Любенов спаси.

В 61-ата минута на двубоя след центриране от корнер Пиргов получи топката, но не съумя да матира Любенов. Четири минути по-късно Денислав Александров нанесе мощен удар към вратата на Локо, но Любенов направи перфектно спасяване. Пасът дойде от Денислав Ангелов.

Чудесна възможност се появи пред Лулала в 67-ата минута, но вратарят Тодоров се справи със ситуацията с отлично спасяване.

Локомотив откри резултата с гол в 75-ата минута на Илия Димитров, който получи отличен пас от Александров и не остави шансове на Тодоров. Малко по-рано Кацикас застана на пътя на топката при удар на Галин Иванов.

В заключителните минути на двубоя Галин Иванов се разписа от дузпа, която беше отсъдена за игра с ръка на Петков в наказателното поле, а ситуацията беше прегледана и с ВАР. Така двата тима взеха по 1 точка от този мач.

ЦСКА 1948 - Локомотив София 1:1
0:1 Илия Димитров 76
1:1 Галин Иванов 90+3

ЦСКА 1948: Тодоров, Минков, Пиргов, Илиев, Д. Александров, Топузов, Чочев, Климентов, Русев, Иванов и Йосков