3. Драма в „Надежда” – 3:2 за Локо срещу Спортист

Драма в „Надежда” – 3:2 за Локо срещу Спортист

Новакът от Своге заличи пасив от два гола, но загуби в края с десет души

Отборът на Локомотив (София) постигна драматична победа с 3:2 срещу Спортист (Своге) във втория кръг на „А” група. Мачът започна отлично за „железничарите”, които поведоха набързо с два гола на голмайстора Мартин Камбуров, но с много себераздаване и желание новаците в елита успяха да изравнят резултата. В края на двубоя реферът Kабаков показа втори жълт и респективно червен на Борислав Илиев, с което предреши и крайният изход на мача. Влезлият като резерва Христо Златински се превърна в герой за „железничарите” и спаси нарочения за уволнение Драгомир Окука с невероятен гол от далчна дистанция.

Още във 2-ата минута новото попълнение в тима на „железничарите” Асамоа пое топката и намери Димо Атанасов на границата на наказателното поле. Халфът на домакините веднага стреля, но стражът на Спортист Кючуков улови топката. Само няколко минути по-късно Балдовалиев центрира в полето на гостите, Камбуров стреля с глава, но отново вратарят на домакините се намеси добре. В 13-ата минута преотстъпеният от Левски Георги Чакъров центрира към далечната греда, където вратарят на Локомотив Галев се размина с топката, но от 2 метра Димов с глава не успя да прати кълбото в опразнената врата.

В 17-ата минута натискът на домакините даде резултат и голмайсторът на „А” група за изминалия сезон Мартин Камбуров разпечата вратата на Спортист. Македонецът Балдовалиев проби от лявото крило  и центрира към оставения непокрит Камбуров, който от 7-8 метра с глава разстреля Кючуков. Само минута по-късно домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Асамоа овладя топката в полето на гостите  и веднага стреля, топката срещна лакътя на Борислав Илиев и реферът Георги Кабаков отсъди доста спорна дузпа. Зад топката застана Камбуров, който със зверски шут разстреля Кючуков – 2:0.

В следващите няколко минути Камбуров можеше да оформи и своя хеттрик, но негов изстрел мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. В 33-ата минута отново Балдовалиев центрира към Камбуров, който с параболичен изстрел с глава се опита да изненада Кючуков, но със сетни усили стражът изби влизащата под гредата топка. В даденото от рефера продължение на Стойчо Младенов – младши центрира от фаул към границата на малкия пеналт, юношата на Левски Мартин Димов се извиси над всички и с глава простреля Галев – 2:1.

Второто полувреме започна с масиран натиск на столичани, а удар на Балдовалиев с глава мина в опасна близост до вратата на гостите. В 50-ата минута Асамоа стреля от границата на полето, но топката срещна външната страна на мрежата. Десетина минути по-късно Георги Семерджиев проби мощно и нахлу в пеналта на домакините, но изстрелът му от малък ъгъл бе париран от Галев.

В 68-ата минута вратарят на Спортист Кючуков изрита напред топката, а опитният Караджинов не успя с глава да избие кълбото. Излезлият Галев също не успя да избие топката, която се озова в краката на Мирослав Антонов и за него остана само да вкара топката в опразнената врата.

Само 5 минути по-късно обаче Борислав Илиев се сбута със Златински и реферът Кабаков показа по един жълт картон и на двамата. За съжаление на бранителя на Спортист това бе неговото второ официално предупреждение и той трябваше да остави съотборниците си човек по-малко.В 79-ата минута влезлият като резерва Христо Златински напредна до дъгата и с топовен изстрел с левия крак разстреля Кючуков. До края на мача гостите се опитаха да стигнат до точката, но домакините контролиха играта и успяха да запазят преднината си.

height:"397", backcolor:"305293", frontcolor:"CCCCFF", lightcolor:"FFFFFF", screencolor:"000000", file:'http://s.novsport.com//content/video/5937.flv', image:'http://s.novsport.com/contenFAUSEt/pics/138778.jpg', overstretch:"true", stretching:"exactfit", showstop:'true', autostart:'false', bufferlength:'3' }; swfobject.embedSWF('http://s.novsport.com/player.swf','video_box5937','485','397','9.0.0','http://s.novsport.com/expressInstall.swf', vars, { allowfullscreen:'true', allowscriptaccess:'always', wmode:'transparent' });
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо