3. Драма в Разград! Лудогорец изпусна първата си победа в евротурнирите само за минута (видео)

”Орлите” завършиха 1:1 с Динамо (Загреб), получават гол в 93-ата минута

Българският шампион и носител на купата и суперкупата – Лудогорец, по драматичен начин се размина с първата си победа в историята на евротурнирите, след като завърши наравно 1:1 с тима на Динамо (Загреб) в първия мач от 2-ия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Звездата на „орлите” Марселиньо даде ценен аванс на своите с 67-ата минута, след като засече с глава центриране на Стоянов, но в 93-ата Рукавина оформи крайното 1:1 след неубедителна изява на Урош Голубович.

Двубоят започна с очакван натиск на Лудогорец, докато хърватите се бяха прибрали в половината си, чакайки възможностите си на контраатаки.

Първата сериозна опасност в мача дойде в 7-та минута, когато Иван Стоянов бе изведен в лявата част на малкото наказателно поле и опита удар по диагонала, но топката премина покрай вратата на Келава.

Натискът на „орлите” продължи да се усилва и в 11-ата минута Миро Иванов намери Марселиньо в пеналта, бразилецът залъга бранител и стреля с левия крак, но стражът на Динамо спаси с крак, при опита за добавка на Иван Стоянов пък, ударът му бе блокиран от бранител на хърватите.

След това положение гостите успяха да изнесат играта по-далеч от наказателното си поле и в 31-ата минута Томечак направи невероятен пропуск. Тогава той бе изведен очи в очи с Голубович от Самир, но ударът му премина над вратата на Лудогорец.

Само 3 минути по-късно „орлите” също изтърваха 100-процентова възможност, след като Иван Стоянов центрира меко в наказателното поле, Марселиньо се размина и топката стигна до непокрития Генчев, който от няколко метра с левия крак не успя да уцели вратата.

До края на полувремето домакините имаха оше една хубава възможност за гол, която обаче пропиляха. В 36-ата минута Дяков намери Стоянов в наказателното поле, нападателят си нагласи топката на левия крак и стреля, но Келава спаси.

В 41-ата минута пък Йордан Минев навлезе в пеналта на скорост и падна, публиката поиска дузпа, но съдията не отсъди такава.

Гол до почивката обаче не падна и така двата тима приключиха първата част при нулево равенство.

Втората част стартира нервно, като темпото в началните минути бе доста бавно. Постепенно обаче, домакините отново наложиха превес и натиснаха съперника си в половината му.

Първата наистина опасна ситуация дойде в 62-ата минута, когато Мирослав Иванов залъга добре бранител на гостите и шутира с левия крак, но топката премина встрани от вратата на Келава.

Така се стигна до 67-ата минута, когато „орлите” от Разград все пак успяха да вкарат първия си гол в историята в евротурнирите. Него автор стана Марселиньо, който засече с глава перфектно центриране на Иван Стоянов.

След попадението гостите се изтеглиха в по-предни позиции и създадоха някои достса опасни ситуации. След два неточни удара на Самир и Бадел се стигна до 77-ата минута, когато Кайсара спаси вратата си от сигурен гол. Топката бе центрирана отляво в пеналта на Лудогорец, където Голубович се размина с нея и тя застрашително отиваше към мрежата, преди Кайсара да я изчисти от голлинията.

Само няколко секунди по-късно резервата Алиспахич бе намерен на страхотна позиция от Бадел, ала изстрелът му с глава не бе добър и премина високо над вратата на Лудогорец.

В самия край на мача, в даденото от съдията продължение, българският шампион не издържа и допусна попадение. Тогава Самир получи в наказателното поле на Лудогорец и центрира, Голубович не се намеси добре и позволи на влезлият преди броени минути Рукавина да възстанови статуквото, оформяйки крайното 1:1.

Реваншът в Загреб е следващата седмица, на 25-и юли.