3. ДРАМАТА ПРОДЪЛЖАВА! Безумен Лудогорец едва стигна до точка срещу Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА се връща в играта за титлата при победа на "Тича"

Невероятен гол не стигна на Берое, за да победи Лудогорец в Стара Загора. Двата тима завършиха при равенство 1:1.

Голмайстори за резултатното реми бяха Педро Еуженио (85) и Григоре (90+3) Двубоят пък бе от 32-ия кръг на Първа лига и започна с минута мълчание в памет на легендата Динко Дерменджиев.

С днешното равенство срещите, в които шампионите не спечелиха, се увеличиха на две поредни, като в предишния кръг те претърпяха крушение с 1:2 от Черно море във Варна. Всичко това пък идва точно преди двубоя с втория ЦСКА, който е на шест точки зад "орлите" към момента, имайки мач пасив.

В 11-те на шампионите направи впечатление завръщането на Пламен Илиев, който замени Ренан под рамката на вратата. От друга страна Гуралски стартира вместо наказания Марселиньо. Началото на срещата бе по-активно за старозагорци, които опитаха да вкарат чрез Мешка, но изстрелът му не затрудни Илиев.

Разградчани отговориха в 13-ата минута с шут на Кешеру, но и той бе спасен подобаващо от Душан Перниш. До края на първата част двата тима продължиха да играят двуостро, разменяйки си положения, които обаче не доведоха до гол.

Второто полувреме започна отново с изстрел на Мешка, но той бе много неточен. Постепенно "орлите" натиснаха своя съперник и стигнаха до гол в 75-ата минута, дело на Лукоки. Той обаче бе отменен заради засада. Няколко минути по-късно заралии нацелиха греда след центриране на Бандаловски. Така се стигна до 85-ата минута, в която Еуженио шокира шампионите. Португалецът изстреля истински снаряд, с който не остави никакъв шанс на Пламен Илиев, за да открие резултата.

Това обаче не бе всичко в двубоя, като в самия край Григоре от състава на Лудогорец отбеляза след изпълнение на корнер, печелейки точка за своя тим.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БEРОЕ: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 5. Мешка, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене, 11. Иван Бандаловски, 14. Меледже, 20. Матеус Леони, 27. Никита Баранов, 28. Рубен Бригидо, 77. Педро Еуженио

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 8. Лукас Саша, 18. Светослав Дяков, 21. Драгош Григоре, 28. Клаудиу Кешеру, 30.  Козмин Моци, 44. Яцек Горалски, 88. Вандерсон, 92. Джоди Лукоки, 96. Серкан Юсеин

ЧАК-КОМЕНТАР!

Начало на мача!

4 чин. Хубав пас по земята от Педро Еуженио към Меска, който бе в опасна позиция. Пламен Илиев обаче внимава и скъси ъгъла, за да хване топката.

6 мин. Нова възможност за домакините. Рубен Бригидо стреля от дъгата на наказателното поле, топката минава на сантиметри от страничния стълб.

9 мин. Серкан Юсеин опита акробатичен удар след корнер, но не успява да затрудни Перниш.

12 мин. Жълт картон за Карлос Охене.

16 мин. Никита Баранов е оставен сам в наказателното поле и стреля с глава, но над вратата.

18 мин. Две груби прояви на Серкан Юсеин, които му носят заслужен жълт картон.

24 мин. Баранов игра с глава, оставен сам в наказателното поле, но изстрелът му не затрудни вратаря.

26 мин. Вандерсон с разочароващ диагонален удар, излязъл в аут.

31 мин. Цветков центрира отдясно, Еуженио успя да стреля с глава, а Пламен Илиев улавя топката.

38 мин. Жълт картон за Вандерсон за невъздържана реакция.

43 мин. Джоди Лукоки центрира на задната греда, Вандерсон бе забравен там, но ударът му от воле не бе добър.

Край на първата част!

46 мин. Начало на второто полувреме!

55 мин. Иван Минчев влиза на мястото на контузилия се Охене.

58 мин. Моци фаулира Меска встрани от наказателното поле и получава жълт картон. От прострелното центриране не произлиза нищо опасно.

62 мин. Абел Анисе влиза в игра на мястото на Серкан Юсеин.

65 мин. Мартин Камбуров се появява в игра на мястото на Меска.

67 мин. Бандаловски с жълт картон за груб шпагат в краката на Вандерсон, ситуацията е на границата на наказателното поле.

71 мин. Якуб Швиерчок влиза на мястото на Клаудиу Кешеру.

74 мин. Джоди Лукоки вкара топката във вратата на Перниш след удар с воле от непосредствена близост. Голът обаче не е зачетен заради засада на Лукоки при паса към него.

76 мин. Жълт картон и за Абел Анисе, който влезе грубо в краката на Бригидо.

77 мин. Бандаловски центрира, топката кацна на напречната греда.

78 мин. Адриан Попа влиза на мястото на Джоди Лукоки.

82 мин. Александър Василев ще доиграе мача на мястото на Рубен Бригидо.

85 мин. 1:0 за Берое! Педро Еуженио реализира с уникално изпълнение, мощен изстрел от над 20 метра в горния десен ъгъл на вратата!

89 мин. Центриране на Еуженио, Бандаловски връхлита и стреля с глава, но над вратата.

90+3 мин. 1:1! Лудогорец стига до изравняване в последния възможен момент! След центрирането от корнер Адриан Попа засече с глава, Перниш не се намеси убедително, топката срещна гредата, след което от тялото на вратаря влезе във вратата му.

90+6 мин. Край на мача!