3. Дубъл на Асамоа повали Берое – 2:0 (видео)

Дубъл на Асамоа повали Берое – 2:0 (видео)

„Железничарите” спечелиха кървавата битка в „Надежда”, двата отбора завършиха мача с по 10 души

Отборът на Локомотив (София) започна с победа пролетния дял на родната „А” група. „Железничарите” надделяха с 2:0 при домакинството си на Берое в среща, изпълнена с грубости, спорни ситуации и много картони. В герой за тима на Драгомир Окука се превърна ганаецът Асамоа, който отбеляза и двете попадения в срещата. През първата част Локо бе с класи над своя съперник, но успя да стигне само до един гол. Берое пък се посъбуди през второто полувреме и бе близо до изравняването, но Левашки спаси доста положения. Двата отбора завършиха срещата с по 10 души, след като Георги Марков за домакините и Станислав Бачев за гостите бяха отстранени от игра.

Срещата започна с обичайния домакински натиск, а първото по-сериозно положение дойде в 9-ата минута, когато удар с глава на Цецо Генков от около 3 метра премина встрани от целта. Малко по-късно пък страхотен удар от воле на Георги Андонов бе спасен по блестящ начин от Левашки.

По-добрата игра на Локомотив продължи и така се стигна до 22-ата минута, когато „железничарите” все пак успяха да поведат в резултата. Дафчев центрира от корнер, Камбуров надскочи Иво Иванов и стреля с глава, топката срещна десния страничен стълб, но притичалият Асамоа не сгреши при добавката и даде заслужен аванс на домакините – 1:0.

Няколко минути по-късно Локомотив бе много близо до отбелязването на втори гол. Генков направи отлично двойно подаване с Камбуров, след което финтира бранител на гостите, стреля с левия крак, но топката отново срещна гредата, а при добавката ударът на Дафчев бе спасен от Пейков. В 35-ата минута Атанасов стреля силно по диагонала, но Левашки се намеси отлично и спаси своя отбор от изравняване. В 40-ата минута дойде и последното по-интересно положение за първата част – Камбуров засече центриране на Дафчев, стреля с глава, но Пейков спаси без проблем.

През второто полувреме преобладаваше повече битка, отколкото футбол. Все пак домакините стигнаха първи до голово положение. В 50-ата минута Генков се откъсна от защитата на Берое, навлезе в наказателното поле и стреля силно с десния крак, но стражът на гостите спаси сигурен втори гол. Малко по-късно пък имаше и опасно положение пред вратата на Локомотив. Жеков центрира от ъглов удар, Левашки се размина с топката, след което Андонов стреля с плонж, но Марков изчисти от голлинията.

С течение на времето срещата се изнерви и на терена вече преобладаваха грубостите и напрежението. Стигна се до 82-ата минута, когато Бачев удари Георги Марков без топка и получи директен червен картон. Ветеранът в защитата на „железничарите” пък си изпроси втори жълт картон и също бе изгонен от игра. Малко след това Берое бе много близо до изравнителното попадение, но удар от воле на Генчев бе спасен от Левашки.

Така се стигна до продължението на срещата, в което домакините успяха да стигнат до втори гол и на практика да сложат край на спора. Отлична контраатака на Локо стигна до Асамоа, който напредна отдясно, навлезе в наказателното поле и с хубав удар по диагонала оформи крайното 2:0.

Така с тази победа Локомотив остава трети с актив от 31 точки, на 3 зад втория ЦСКА и с 2 пред Левски. Берое пък е на 9-а позиция с 23 точки в актива си.

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен