3. Дубълът на ЦСКА отмъсти на Левски – 2:0

Дубълът на ЦСКА отмъсти на Левски – 2:0

"Армейците" нанесоха своя удар още през първото полувреме, когато след две образцови контраатаки матираха противника

Дублиращият отбор на ЦСКА отмъсти частично за загубата на първия тим в дербито срещу Левски в „А” група. Пред претъпкание няколко реда трибуни на помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов" 700 зрители видяха победата на "армейците" с 2:0, което бе макар и минимален реванш за загубата преди два дни, предаде репортер на Novsport.com

Двубоят в Подуяне бе много оспорван и динамичен, като играчите на двата тима дадоха всичко от себе си, за да защитят честа на клубните емблеми в най-голямото дерби на българския футбол, макар че бе мач от дублиращата група. „Армейците” нанесоха своя удар още през първото полувреме, когато след две образцови контраатаки матираха противника. В началото на мача „сините” имаха териториално предимство, което се изразяваше с халосни удари на Боян Табаков. Така се стигна до 21-ата минута, в която Костадинов бе съборен от Цачев в пеналта и Мартин Тошев бе точен при дузпата за 0:1.

Само 5 минути по-късно Зехиров копна топката към Самир Аесс, който с техничен удар матира Цветан Димитров – 0:2. На практика двубоят бе решен в 35-ата минута. В нея Стефан Станчев си изкара втори жълт картон за груб фаул и бе изгонен от рефера Стоянов. През втората част „сините” се постараха да се върнат в мача, но нямаха късмет при няколко изгодни ситуации. Нервите преобладаваха през тези минути и реферът побърза да успокои страстите с жълти картони. Чакъров можеше да вкара почетно попадение за Левски при 2 възможности, а „червените” се задоволяваха да играят на контраатаки.

С тази победа ЦСКА намали разликата от Левски на върха в класирането на една точка и върна интригата за първото място.