3. Дублиращият тим на Локо Пловдив победи Пирин с 3:1

Дублиращият тим на Локо Пловдив победи Пирин с 3:1

Дублиращият състав на Локомотив записа четвъртата си победа от началото на сезона, след като се наложи над Пирин с 3:1 пред около 50 зрители на „Лаута”, съобщава официалният сайт на клуба.

„Черно-белите” откриха головата си сметка още в 6-ата минута, когато Георги Данов се разписа с глава, след центриране от фаул на Петър Лазаров. В 24-ата минута юношеският национал Веселин Марчев вкара страхотен гол за 2:0. Младокът овладя една топка диагонално срещу вратаря на гостите и с бомбен шут от границата на наказателното поле я прати в мрежата. Пет минути след началото на второто полувреме, Любо Цеков за трети път принуди футболистите на Пирин да бият център.

Нападателят първо стреля в гредата, но рикоширалата топка бе овладяна от Данов на аутлинията. Последва пас към точката за изпълнение на дузпа и Цеков бе безпогрешен при втория си опит. Почетното попадение за благоевградчани вкара Атанас Спириев в 81-ата минута, след удар от 25 метра и рикошет в крака на Любо Чернев. Победата на „смърфовете” можеше да бъде и по-изразителна, но Заков уцели гредата още в 10-ата минута.