3. Дунав завърши есента с победа в Ловеч (СНИМКИ)

Дунав завърши есента с победа в Ловеч (СНИМКИ)

Пирин (Разлог) с реми срещу Лудогорец 2 в Разград, вижте всички резултати

"Дунав" победи с 2:1 втория отбор на "Литекс" в мач от 17-ия кръг на първенството на "Б" група.

Двубоят се игра на Градския стадион в Ловеч пред почти изцяло русенска публика.

Гостите започнаха по-активно и още в първите минути изнесоха играта пред ловешката врата. Така логично се стигна и до първото попадение. Николай Колев засече с глава центриране от ъглов и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата зад Александър Конов за 0:1 в 7-ата минута.

До почивката "драконите" продължиха да владеят повече топката и да застрашват повече противниковата врата, като затрудниха максимално Конов на няколко пъти. От другата страна домакините разчитаха повече на контраатаки, които бяха умело неутрализирани от Мартин Луков и отбраната пред него. В самия край на полувремето все пак домакините се активизираха и дори вкараха гол, който обаче бе отменен заради явна засада на ловешкия нападател.

Втората част започна с атаки към двете врати. Гостите преотстъпиха инициативата на "Литекс2" и в 70-ата минута бяха наказани. Милчо Ангелов прати топката в долния ляв ъгъл зад Луков след точна стрелба от границата на наказателното поле за 1:1.

Последва канонада към вратата на домакините, като с пропуски се отличиха Диян Димов, Юлиан Ненов, Мирослав Будинов и др.

В 86-ата минута при поредната дунавска атака нападател на русенския тим бе спънат в наказателното поле  и реферът Румен Христов отсъди дузпа, която Диян Димов превърна в гол за 1:2.

При този резултат приключи срещата. Така момчетата на Веселин Великов ще зимуват на върха в "Б" група с аванс от 4 точки пред преследвачите "Локомотив" Горна Оряховица и "Поморие". Отборът пък бе изпратен от русенската агитка със скандиране - "Мила Родино, русенският "Дунав" завръща се в "А"!", пишат от пресслужбата на клуба.

Стартови състави:

ФК "Дунав" Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Николай Парнаров, Диян Димов, Ивайло Раденцов (81 мин. - Йордан Димитров), Юлиан Ненов, Николай Колев (73 мин. - Бранимир Костадинов), Светослав Читаков (60 мин. - Георги Чакъров), Мирослав Будинов.

ФК "Литекс2" Ловеч: Александър Конов, Стойчо Атанасов, Илия Мунин, Александър Цветков, Виктор Мицаков, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Чавдар Ивайлов (46 мин. - Георги Търтов), Ангел Лясков, Емил Петров (37 мин. - Кристиян Славов), Тонислав Йорданов.

В другия мач от кръга, игран в неделя, съставът на Лудогорец 2 направи 1:1 срещу Пирин (Разлог). Първото полувреме на стадиона в Разград приключи без попадения, а след почивката двата тима си размениха по един гол.

Ето и всички резултати:

Първенство на България, срещи от 17-я кръг в Б група:

Локомотив (Горна Оряховица) - Септември (Симитли) 2:1 (0:0)

Ботев (Гълъбово) - Оборище (Панагюрище) 0:3 (0:0)

Поморие (Поморие) - Банско (Банско) 0:1 (0:0)

Нефтохимик Бургас 1962 - Добруджа 1919 (Добрич) 2:1 (0:1)

Спартак Плевен (Плевен) - Верея (Стара Загора) 0:0

Созопол - Локомотив 2012 (Мездра) 2:0 (1:0)

Литекс-2 (Ловеч) - Дунав 2010 (Русе) 1:2 (0:1)

Лудогорец-2 (Разград) - Пирин 2002 (Разлог) 1:1 (0:0)

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) 0:1, Фурие шокира домакините

Звездното попълнение на "червените" Лиъм Купър се контузи

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача