3. Дуо от родния шампионат изигра общо 29 минути за Гвинея

Дуо от родния шампионат изигра общо 29 минути за Гвинея

Антоан Конте и Агибу Камара записаха минути

Футболистите на Ботев Пловдив Антоан Конте и Лудогорец Агибу Камара изиграха общо 29 минути за националния си тим Гвинея при победата над Етиопия с 4:1 в квалификациите за Купата на африканските нации.

Антоан Конте се появи на терена в 65-ата минута, когато замени Ибрахима конте. Агибу Камара влезе в първата минута на продължението на мача, заменяйки Сисе.

Звездата на Борусия Дортмунд Серу Гюраси вкара три гола за едно полувреме и бе заменен в 64-ата минута. Той се разписа първо от дузпа в 18-ата минута, след това вкара втори гол в 38-ата, а в продължението на първата част оформи своя хеттрик.

В 48-ата минута Сисе отбеляза четвъртото попадение преди Маркех да върне един гол в 53-ата минута.

Това бе първа победа за Гвинея в квалификациите, което носи временно трето място в класирането. Етиопия е на последна позиция след 3 кръга.

"Има и такива мачове", обяви президентът на БФС

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив

Венци Стефанов: Нашият отбор има бъдеще и ще продължи да надгражда